Олимпийските шампионки от Франция започнаха Световното по хандбал с победа срещу Ангола

Олимпийският шампион Франция победи с 30:20 (13:9) Ангола в мач от група "А" на световното първенство по хандбал за жени, което започна тази седмица в Гранойерс, Испания. В друг мач от групата Словения се наложи с 28:18 (16:8) срещу Черна гора.

Франция и Ангола изиграха равностойно първо полувреме, като едва в 24-та минута олимпийските шампионки успяха да се откъснат с два гола при резултат 10:8. Ангола взе първия си таймаут моментално, но французойките продължиха серията си до шест безответни гола до 27-та минута и взеха решаваща преднина при 13:8.

Паулета Фопа и Луси Грание вкараха по четири гола за французойките, а Тамара Хорачек, дебютантката Алисия Тюблан и Мелин Ноканди завършиха с по три. Най-резултатна с пет попадения бе Лилиана Да Силва Венансио от отбора на Ангола.

Действащият световен шампион Нидерландия пък разгроми с 55:15 (23:6) Пуерто Рико в първия си мач от група "D". Кели Фолебрехт наниза осем гола за "лалетата", а с по седем се отчетоха Даник Снелдер и Ингер Смитс.