Ман Сити нанесе първо поражение на Джерард в Астън Вила

Манчестър Сити върна Астън Вила и Стивън Джерард в реалността. "Гражданите" се наложиха с 2:1 над бирмингамци в гостуването си на "Вила Парк" от 14-ия кръг в Премиър лийг, като така нанесоха първа загуба на Стиви Джи като мениджър в английския елит. През първото полувреме шампионите тотално надиграха своя съперник и вкараха два гола чрез Рубен Диаш в 27-ата и Бернардо Силва в 43-ата минута. Домакините върнаха един гол в 48-ата минута чрез Оли Уоткинс и така направиха втората част доста по-интересна, но Сити все пак удържа победата и си тръгна с трите точки

Бирмингамци излиязоха с Оли Уоткинс, Леон Бейли и Емилиано Буендия в атака, а в средата на терета действаха Дъглас Луис, Джон Макгин и Марвалъс Накамба.

Джосеп Гуардиола пък бе избрал да заложи на Габриел Жезус в атака, а той имаше подкрепата на Рияд Марез, Бернардо Силва и Рахийм Стърлинг от по-задни позиции. Родри и Фернандиняо бяха двойката опорни полузащитници.

Секунди след началото на мача Емилиано Мартинес трябваше за пръв път да се намесва при нещо средно между удар и центриране на Жоао Кансело.

В 4-ата минута и Родри тества аржентинския вратар с мощен шут, но Мартинес отново се намеси чудесно.

В 15-ата минута Габриел Жезус падна в наказателното поле на съперника и поиска дузпа, но Майк Дийн не се впечатли и остави играта да продължи.

В 22-ата минута Зинченко се включи в атака и отправи далечен удар, но право в ръцете на Мартинес.

Натискът на гостите даде резултат в 27-ата минута. Стърлинг напредна до аутлинията и върна назад към Рубен Диаш, който стреля от движение и след рикошет в защитник топката излъга вратаря и са оплете в мрежата за 0:1.

В 43-ата минута Сити организира прекрасна контраатака. Габриел Жезус напредна по лявото крило и центрира към Бернардо Силва, който с страхотен изстрел от воле не остави шансове на вратаря за 0:2.

Още в началото на второто полувреме обаче Астън Вила върна един гол. При едно центриране от корнер в 48-ата минута топката бе подадена по земя към Оли Уоткинс, който с удар от ждроб успя да намери долния десен ъгъл на вратата за 1:2.

В 50-ата минута Жоао Кансело обстрелва вратата на домакините от далечна дистанция, но топката премина над напречната греда.

Шест минути по-късно Габриел Жезус отправи коварен удар от границата на наказателното поле, който не изглеждаше опасен, но топката мина доста близо до гредата.

Ново спорно положение се получи в 59-ата минута. Оли Уоткинс свали с глава към Езри Конса на метри от вратата, който не успя да играе с топката, тъй като бе натиснат от двама играчи на гостите. Бирмингамци веднага поискаха дузпа, но съдията Майк Дийн отново не намери основание да отсъди такава.

Домакините пропуснаха невероятна възможност да стигнат до изравняване в 75-ата минута. Буендия даде прекрасен извеждащ пас за Карни Чуквуемека, който обаче не успя да преодолее вратаря Едерсон.

В 90-ата минута Марез стреля от фаул, но право в ръцете на Емилиано Мартинес.

В крайна сметка мачът завърши с успех на Манчестър Сити, който вече има 32 точки и остава плътно зад лидера Челси на втората позиция, с точка по-малко от лондончани. Астън Вила се намира на 13-ото място с 16 точки в актива си.