Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Левски се отпуши, три пъти греди спасяват "сините"

Отборът на Левски се отпуши и надви с 1:0 Царско село в гостуването си от 17-ия кръг efbet Лига. Единственото попадение бе дело на Билал Бари в 43-ата минута. Домакините обаче могат да съжаляват, че не взеха нищо от този мач, след като цели три пъти гредите спряха играчите на Любослав Пенев. Това се случи след удари на Васил Шопов (3`), Димо Бакалов (36`) и Ален Стеванович (53`). Николай Михайлов пък се намеси решаващо в началните и последните секунди на мача, като вече 401-а минути не е допускал гол. Стражът на Царско село Янко Георгиев също показа отличен рефлекс на няколко пъти през втората част.

Така “сините” прекъснаха серията си без победа след двете равенства 0:0 с Ботев (Враца) и Арда. Четвъртият гол на Бари в шампионата, който се разписа в последните четири успеха на тима, донесе шестата победа на Левски през този сезон. Интересното е, че нападателят вкара последните три попадения на 26-кратните шампиони в първенство.

"Сините" вече имат 22 точки и изостават на две от шестата позиция, докато Царско село остана на последното 14-то място с 11 точки, като вече четири мача няма победа.

17 Царско село - Левски

Ел Голеадор не направи нито една промяна от равенството 0:0 срещу Ботев (Враца). Станимир Стоилов пък направи две промени от нулевото равенство в Кърджали. Той изненадващо извади Борислав Цонев от състава, а на негово място стартира Димитър Костадинов. Драган Михайлович пък се завърна след няколко седмици и започна на поста десен защитник вместо Патрик-Габриел Галчев.

Срещата на "Арена Царско село" се проведе без публика, а теренът на комплекса беше много добре изчистен, но въпреки това не бе лесно да се играе футбол при тези условия.

Още в първата минута Ники Михайлов спаси гостите, като демонстрира добър рефлекс и парира изстрел с глава на Лъчезар Балтанов. Секунди по-късно Шопов стреля извън границата на наказателното поле, топката рикошира в Кордоба и се отби в лявата греда на “сините”, след което Михайлов се намеси и попречи на връхлитащия Бакалов да изведе “червените” напред в резултата.

Играчите на Стоилов бяха малко стъписани в първите минути, а в 12-ата минута Здравко Димитров пробва удар и Георгиев трябваше да се намесва. Упражнението се повтори и в 27-ата минута, когато Михайлович пробва рефлекса на Георгиев. В 36-ата минута гредата спря Димо Бакалов от това да има номинация в класацията “Гол на годината”. Той прати топката в сглобката на вратата със страхотно воле от около 18 метра.

Така се стигна до 43-ата минута, когато Марин Петков центрира, а Кавдански сбърка и прати топката в краката на бившия си съотборник Димитър Костадинов, който намери Бари на метри пред голлинията и нападателят даде аванс на Левски.

В началото на втората част гредата спаси Михайлов и Левски за трети път в тази среща. След центриране отляво Горанов изпусна Стеванович, който остана сам срещу вратаря на гостите, но от пет метра не стреля добре и нацели горната греда на гостите.

Домакините търсеха равенството, но без да създават чисти положения в оставащите минути. Дори Янко Георгиев няколко пъти остави своя състав в мача до последните секунди. Вратарят първо парира удар от фал на Радослав Цонев в 71-ата минута, след което два пъти спря Здравко Димитров. Той стори това в 76-ата и 77-ата минути.

Стоилов отново даде шанс на 16-годишния Асен Митков, а в игра влязоха още Цонев, Галчев и Георги Александров.

Буквално в 90-ата минута Диас стреля от фал в долния ляв ъгъл, а Михайлов плонжира и изби, запазвайки вратата си без гол в четвърти пореден мач и носейки трите точки на своя тим.

След няколко дни “сините” приемат Ботев (Пловдив), докато играчите на Любо Пенев гостуват на Арда.

ЦАРСКО СЕЛО 0:1 ЛЕВСКИ
0:1 Бари (43)

ЦАРСКО СЕЛО: Янко Георгиев, Сашо Александров, Венцислав Василев, Мартин Кавдански, Христо Попадийн, Лъчезар Балтанов, Карлос Охене, Диас Лукас, Ален Стеванович, Димо Бакалов, Васил Шопов
ЛЕВСКИ: Николай Михайлов, Драган Михайлович, Хосе Кордоба, Гьоко Зайков, Иван Горанов, Радослав Цонев, Андриан Краев, Димитър Костадинов, Марин Петков, Здравко Димитров, Билал Бари

Снимки: Борислав Трошев