Левски отново се препъна срещу Арда

Отборите на Арда и Левски не успяха да се победят, като записаха нулево равенство и трети мач от 16-ия кръг на efbet Лига завърши 0:0. Домакините бяха по-активни и могат повече да съжаляват, но определено чистите положения липсваха на “Арена Арда” в Кърджали. “Сините” пък вече четвърти пореден мач нямат успех срещу този съперник, който ги беше победил в последните два мача от шампионата на стадион “Георги Аспарухов”. Освен това 26-кратните шампиони останаха без победа в дома на кърджалии.

Гостите във втори пореден мач не успяха да се разпишат, но пък вече три срещи не са допускали попадение в своята врата.

Столичани са с 19 точки и заемат осма позиция, докато домакините, които победиха с 2:0 Левски на "Герена" в първия мач от сезона, са девети с актив от 18 точки.

40 Арда (Кърджали) - Левски

Треньорът на домакините Славко Матич, който дебютира при поражението 1:2 от ЦСКА-София, водеше тима за първи път пред феновете в Кърджали. Сърбинът направи цели четири промени в състава от мача с "червените". Слободан Рубежич, Алекс Петков, Лъчезар Котев и Атанас Зехиров смениха Мартин Стоев, Пламен Крумов, Илия Юруков и Тонислав Йорданов

Станимир Стоилов пък бе направил две промени в титулярните 11 от равенството 0:0 с Ботев (Враца). Димитър Костадинов и Марин Петков започнаха вместо контузилия се Георги Миланов и Здравко Димитров. Младоците помагаха на Борислав Цонев и Билал Бари в атака.

Секторът за гостите бе пълен и не спираше да подкрепя столичани, докато феновете на Арда бяха доста по-малко от очакваното преди срещата.

Домакините бяха по-активни през първите 45 минути. Още в самото начало те стартираха по-добре и пробив на Коконов не бе засечен от нападател на Арда. Малко по-късно Делев бе изведен зад защитата, но Михайлов скъси дистанцията и спаси. Атанас Зехиров се контузи и бе заменен принудително от Илия Юруков.

В 15-ата минута след изпълнение на корнер Гьоко Зайков бе оставен сам, но не си пое добре топката и стреля право в ръцете на Караджов от 6-7 метра. Последваха минути с няколко жълти картона и протести към рефера Станимир Тренчев.

Капитанът на столичани не прецени една топка при центриране от корнер, но Милен Желев не се възползва от грешката в 25-ата минута. Три минути по-късно Коконов стреля силно в долния ляв ъгъл, но Михайлов плонжира и изби. Малко преди края на първата част играчите на Арда пробваха още един удар към Михайлов, който не затрудни опитния футболист.

Второто полувреме стартира с пропуск на Коконов, който остави на място Михайлов след подаване на Кики, но ударът му мина на сантиметри от дясната греда на гостите.

“Сините” отговориха с два неточни удара на Ради Цонев и Марин Петков от фаул. Здравко Димитров влезе вместо Костадинов, а Ивайло Найденов на мястото на Петков.

Иван Тилев и Тонислав Йорданов се появиха в игра вместо Жуниньо и Котев. Положения обаче липсваха, въпреки че двата тима имаха голямо желание да спечелят трите точки.

Левски имаше претенции за дузпа за игра с ръка на Коконов, но тя бе прилепена и претенциите бяха неоснователни.

Ники Михайлов отново се намеси след удар от 17-18 метра на Йорданов.

Пет минути преди края Ковачев пък стреля опасно на сантиметри от горната греда, но се оказа, че е имало засада. Така срещата завърши без голове и двата тима разделиха по една точка.

Това бе третото равенство без попадения за Левски от 10 мача в първенството след завръщането на Мъри Стоилов. "Сините" гостуват на Царско село след няколко дни, а Арда ще гостува на Лудогорец.

АРДА 0:0 ЛЕВСКИ

АРДА: Иван Караджов, Милен Желев, Алекс Петков, Слободан Рубежич, Давид Кики, Лъчезар Котев, Христо Иванов, Атанас Зехиров, Иван Коконов, Спас Делев, Жуниньо

ЛЕВСКИ: Николай Михайлов, Патрик-Габриел Галчев, Гьоко Зайков, Хосе Кордоба, Иван Горанов, Радослав Цонев, Андриан Краев, Димитър Костадинов, Борислав Цонев, Марин Петков, Билал Бари

Снимки: Борислав Трошев