Ювентус записа комфортна победа, но без много блясък

Ювентус записа очаквана победа с 2:0 в гостуването си на послединя в класирането Салернитана. "Старата госпожа" не срещна почти никаква съпротива и заслужено прибави нови три точки в актива си, а головете отбелязаха Пауло Дибала в 21-ата и Алваро Мората в 70-ата минута. Още едно попадение на гостите бе отменено, а в добавеното време Дибала пропусна и дузпа. Торинци обаче за пореден път не впечатлиха особено с играта си и има над какво да работят, ако искат да атакуват по-стабилно топ 4.

Треньорът на домакините Стефано Колантуоно бе предпочел в днешния мач да пусне на терена Сими Нванкво и Федерико Бонацоли в предни позиции. Те имаха подкрепа по крилата от Лука Раниери и Надир Цортеа.

Масимилиано Алегри също заложи на схема с двама нападатели в лицето на Мойс Кийн и Пауло Дибала. Гостите бяха в доста атакуваща формация, тъй като на крилата започнаха Деян Кулушевски и Федерико Бернардески.

Първото положение в мача бе за гостите. В 4-ата минута те опитаха заучено положение от фаул, но го изпълниха доста зле. Въпреки това топката някак се озова в краката на Пауло Дибала, който опита удар, но не затрудни особено вратаря на съперника.

В 7-ата минута торинци организираха нова хаотична атака, завършила с нелош изстрел на Кулушевски, който премина над вратата.

Натискът на Юве продължи и в 10-ата минута отново Дибала отправи точен удар, но и този път той не бе особено опасен за Вид Белек, който отново уверено улови.

Първата възможност пред домакините бе за Нванкво, който стреля с глава в 15-ата минута и не бе нинак далеч от целта.

В 21-ата минута Ювентус все пак откри резултата. Дибала направи двойно подаване с Кулушевски и излезе на стрелкова позиция, като стреля в долния десен ъгъл на вратата за 0:1.

Салернитана можеше да се върне в мача още след подновяването на играта, като Нванкво получи пас зад защитата и излезе очи в очи с Шчесни, но не успя да го преодолее, а се оказа, че е бил и в засада.

В 29-ата минута "Старата госпожа" отбеляза втори гол, който обаче не бе зачетен. Куадрадо стреля от фаул и нацели гредата, след това се стигна до меле пред вратата и Джорджи Киелини успя да вкара отблизо. След разглеждане на ситуацията с ВАР, съдията прецени, че Мойс Кийн е бил в засада и е влияел на развитието на атаката и заради това отмени попадението.

В 42-ата минута Родриго Бентанкур напредна през центъра на терена и отправи силен шут, който профуча над вратата.

Второто полувреме започна с нов шанс пред Дибала, който обаче този път не намери очертанията на вратата.

Юве продължи да разчита на далечни изстрели, като нови такива бяха отправени от Дибала и Куадрадо в следващите минути, но без особен успех.

Салернитана пък пропусна най-добрата си възможност в 58-ата минута. Тогава едно подаване в наказателното поле на торинци доведе до сериозен хаос, като Киелини и Куадрадо не успяха да изчистят топката, която стигна до Раниери, чийто удар обаче се отби от гредата.

В 70-ата минута обаче Ювентус удвои преднината си, а героят бе влезлият като смяна Алваро Мората. Бернардески получи пас в наказателното поле, овладя и продължи към испанеца, който бе заел позиция във вратарското поле и много технично чукна топката през краката на Белек, която се търкулна зад голлинията за 0:2.

Четири минути по-късно домакините създадоха добро положение. След корнер топката бе центрирана към Дьомбер, който стреля опасно с глава на пръвата греда, но встрани от вратата.

Гостите имаха нова хубава възможност в 82-ата минута, когато пробив на Дибала завърши с мощен шут, който обаче не бе в очертанията на вратата.

В 86-ата минута аржентинецът пропусна още по-добра възможност. Той изскочи очи в очи с Белек, но не успя да го преодолее.

В добавеното време гостите получиха и дузпа за нарушение срещу Алваро Мората, но Пауло Дибала се подхлъзна при изпълнението на наказателния удар и прати топката над напречната греда.

Все пак Ювентус си свърши работата и с тази победа се изкачи до 7-ото място с актив от 24 точки. Салернитана остава на дъното на класирането с 8 точки в актива си.