Грешки белязаха дербито между Челси и Юнайтед, на върха стана още по-интересно

Челси и Манчестър Юнайтед не успяха да се победят на "Стамфорд Бридж", завършвайки 1:1 в дербито от 13-ия кръг на Премиър лийг. Този резултат направи битката в челото на класирането още по-интересна, тъй като отборите на Челси, Манчестър Сити и Ливърпул се побират в рамките на само две точки. Европейският шампион имаше предимство, като то бе особено осезаемо през първата част. Де Хеа обаче се намеси решаващо на два пъти, а веднъж и гредата спаси гостите след удар на Рюдигер. "Червените дяволи" изненадващо поведоха в  резултата пет минути след началото на втората част, когато Джейдън Санчо наказа много груба грешка на Жоржиньо. Челси изравни в 69-ата минута след друга грешка - този път на играч в червено. Аарън Уан-Бисака изрита крака на Тиаго Силва в наказателното поле и това доведе до дузпа в полза на лондончани. Жоржиньо я реализира, изкупвайки част от вината си, и изравни резултата. До края Вернер и Рюдигер пропуснаха да направят пълен обрат, а Фред не успя да се възползва от грешка на Менди. Така този тактически двубой завърши без победител.

Манчестър Юнайтед няма загуба от Челси в последните осем мача за първенство.

Томас Тухел направи три промени от впечатляващата победа над Ювентус. Маркос Алонсо и Рубен Лофтъс-Чийк замениха контузените Бен Чилуел и Н'Голо Канте. Тимо Вернер бе на върха на атаката. Възстановеният от контузия Ромелу Лукаку остана на пейката за началото.

Майкъл Карик, който за втори път водеш отбора в ролята на мениджър, направи четири промени в сравнение с двубоя с Виляреал през седмицата. Голямата новина бе, че Кристиано Роналдо остана на пейката за началото. Бруно Фернандеш се завърна сред титулярите, а Карик заложи на доста дефанзивно настроена халфова линия. Неманя Матич, Фред и Скот Мактоминей започнаха заедно. Ерик Байи очаквано стартира вместо наказания Хари Магуайър.

Челси очаквано наложи доминацията си от самото начало. Домакините притежаваха топката в около 70% от времето. Давид Де Хеа трябваше да се намесва два пъти още в рамките на първите четири минути. Първо испанецът спаси удар на Зиеш, а след това извади още по-чисто положение, избивайки изстрел към далечния ъгъл на Хъдсън-Одой, който се озова сам срещу вратата след грешка на Линдельоф.

Юнайтед трудно изнасяше топката, но след първите пет минути стоеше доста по-стабилно в дефанзивен план, което явно бе и основната идея на Карик.

В 30-ата минута Рюдигер отправи страхотен удар от границата на наказателното поле, след който топката разтресе напречната греда.

В 50-ата минута планът на гостите сработи след груба грешка на Жоржиньо, който не успя да обработи топката около центъра след дълго изчистване напред от Бруно Фернандеш. Санчо се възползва, открадна топката и напредна на скорост. Той и Рашфорд излязоха сами срещу Менди. Бившият играч на Борусия реши да завърши сам и го направи добре, вкарвайки първия си гол за Манчестър Юнайтед в Премиър лийг.

В 57-ата минута Тимо Вернер пропусна голяма възможност да изравни резултата. Топката бе отклонена към него след центриране от корнер. Германецът потърси далечния ъгъл, който бе открит, но стреля много неточно.

В 64-тата минута Кристиано Роналдо влезе на мястото на Санчо.

Три минути след това Уан-Бисака направи сериозна грешка, след като в опита си да изчисти топката след поредното центриране от корнер пред вратата на Де Хеа, изрита крака на Тиаго Силва, който в този момент бе с гръб към вратата. Антъни Тейлър отсъди дузпа в полза на Челси и това решение логично бе потвърдено от ВАР. Жоржиньо този път изпълни много технично наказателния удар, с което в някаква степен изкупи грешката си при гола на Манчестър Юнайтед.

В 79-ата минута Вернер получи нова много добра възможност, но този път Уан-Бисака в последния момент блокира удара му.

Осем минути преди края в игра се появи и Ромелу Лукаку, който замени Вернер.

В 88-ата минута Менди сгреши и подари топката на Фред, който се опита да го прехвърли, но не успя.

Челси имаше огромен шанс да стигне до победата буквално в последната секунда на добавеното време, когато центриране на Пулишич намери Рюдигер свободен на далечната греда. Германецът стреля от седем-осем метра, но не уцели вратата, пращайки топката в трибуните.