Карнобат приключи футболната есен с победа

Домакински успех с 2:0 записа Карнобат в последната си шампионатна среща за тази есен. Възпитаниците на Георги Калоянов зарадваха своите привърженици с победа над Димитровград, а с играта си показаха, че от тях може да се очаква много повече през пролетта, спрямо изминалата вече есен – като резултати. Двубоят протече динамично и повече от успешно за домакините, чийто игрови почерк подсказа за огромен потенциал за развитие. Играещият наставник Георги Калоянов и Мартин Стоилов донесоха ценните три точки, а Ненко Петров удари греда. Гостите пък първи можеха да открият още във втората минута, когато удар на Григор Георгиев изпрати топката в напречната греда, а при продължилото разиграване до по-сериозна опасност не се стигна.

В шестата минута бранителят на карнобатлии Мартин Стоилов засече с глава брилянтно центриране на Георги Калоянов за 1:0. В 21-ата минута Валентин Иванов премина технично между няколко състезатели на гостите, след което асистира на Георги Калоянов за 2:0. Между двата гола удар на Васил Сантов премина над вратата на Карнобат. Силната игра и натискът на карнобатлии не приключи след второто попадение. С началото на втората част Ненко Петров нацели страничната греда, а след него бомбен изстрел отдалеч на Стоян Николов бе блокиран успешно от стража на Димитроград Михаил Михайлов. Удари на Антон Атанасов, Живко Илиев и Ивайло Стойчев към вратата на Димитровград също попаднаха в статистиката на мача, макар отразени от Михайлов или преминали край вратата му.

Стражът на домакините Кристиян Сяров пък хвана изстрели на Цветомир Матев, Филип Сантов и Александър Дайов. В есенното подреждане карнобатлии приключиха на 15-то място с актив от 16 точки. Любопитен факт е, че три от записаните пет победи Карнобат записа като гост. Преди началото на срещата футболистите на Карнобат се събраха за колективна снимка, която ще послужи за новите календари на отбора за 2022 г.