Кристъл Палас не успя да се противопостави на Астън Вила, Джерард с втора поредна победа

Астън Вила спечели с 2:1 гостуването си на Кристъл Палас част от 13-ия кръг на Премиър лийг. Двете попадения за бирмингамци паднаха в двете полувремена и бяха дело съответно на Мат Таргет (15’) и Джон Макгин (86’).

Домакините първи бяха близо до попадения в 11-ата минута, когато Вилфред Заха показа отличен дрибъл, но в крайна сметка стреля покрай вратата.

Футболистите на гостите откриха резултата в 15-ата минута, когато центриране отдясно премина над цялата отбрана на домакините и достигна до Мат Таргет, който с левия крак отбеляза за 1:0.

Интересен момент се получи в 72-ата минута, когато Дъглас Луис получи червен картон за свое нарушение, но след консултация с ВАР, съдията Майкъл Солсбъри промени решението си и му показа само жълт картон.

Второто попадение в полза на играчите на Стивън Джерард дойде едва пет минути преди края на срещата, когато добра комбинация на границата на наказателното поле прати топката към Джон Макгин и той с прецизен удар я прати в десния ъгъл на вратаря Висенте Гуаита за 2:0.

Футболистите на Патрик Виера не се оказаха да преследват нещо от този мач и успяха да намалят резултата в добавеното време, когато центриране отдясно бе засечено в мрежата от Марк Гуехи, но време за повече нямаше.

С тази победа Астън Вила се изравни по точки именно с днешния си противник Кристъл Палас като двата тима заемат съответно 10-о и 11-о място в класирането.