Пламен Константинов и Локомотив (Новосибирск) се класираха за финалите на Купата на Русия

Пламен Константинов класира водения от него тим на Локомотив (Новосибирск) за турнира „Финал 4“ на Купата на Русия, който ще се проведе на 25 и 26 декември в Санкт Петербург.

Домакин на надпреварата е вешешампионът Зенит(Санкт Петербург).

Волейболистите на Локомотив победиха в последната си трета среща от полуфиналния етап на турнира в Новосибирск Енисей (Красноярск) с 3:2 (25:21, 23:25, 25:16, 20:25, 16:14).

Така Локо спечели първото място на турнира в Новосибирск с актив от 8 точки и ще се бори за трофея в края на месец декември.

Възпитаниците на Пламен Константинов спечелиха първата част с 25:21 и така подпечатаха класирането си за „F 4“. Във втората част Пламен Константинов пусна в 6 нови волейболисти, като само Джон Гордън Перин от титулярите остана в игра до края на мача.

„Железничарите“ можеха дори да загубят двубоя, след като Енисей стигна до мачбол при 14:13 в тайбрека, който дойде след технично отиграване в атака на национала Тодор Скримов. Две поредни успешни атаки на капитана Павел Круглов изведоха Локомотив до мачбол при 15:14. Троен блок на тима от Новосибирск срещу атака на Тодор Скримов донесе успеха на домакините в тайбрека с 16:14 и в мача с 3:2 гейма.

Павел Круглов заби 24 точки (1 ас, 3 блока, 59% ефективност в атака - +15) за успеха на Локомотив. Джон Гордън Перин добави още 15 точки (2 аса, 42% ефективност в атака, 20% перфектно и 40% позитивно посрещане - +5).

Тодор Скримов игра цял мач за Енисей (4 аса, 39% ефективност в атака, 5% перфектно и 32% позитивно посрещане - +7).

Бившият диагонал на Монтана Кирил Клец стана най-резултатен за гостите с 19 точки (42% ефективност в атака - +3).

ЛОКОМОТИВ (НОВОСИБИРСК) – ЕНИСЕЙ (КРАСНОЯРСК) 3:2 (25:21, 23:25, 25:16, 20:25, 16:14)

ЛОКОМОТИВ: Константин Абаев, Дражен Лубурич 4, Сергей Савин 4, Джон Гордън Перин 15, Илияс Куркаев 3, Дмитрий Лизик 7 – Роман Мартинюк-либеро (Игор Тисевич, Семьон Кривитченко-либеро, Денис Черейски 11, Александър Ткачьов 3, Павел Круглов 24, Иван Комаров 10)

Старши треньор: ПЛАМЕН КОНСТАНТИНОВ

Треньор: ПЕТЪР ШОПОВ

ЕНИСЕЙ: Игор Коваликов 4, Кирил Клeц 19, ТОДОР СКРИМОВ 13, Ян Ерещенко 16, Антон Максимов 2, Александър Крицкий 4 – Александър Янутов-либеро (Юрий Бражнюк 6, Фиталий Фетцов, Данила Гаврилов)

Старши треньор: ЮРИЙ ФИЛИПОВ

Треньор: ЮРИЙ МАРИНИН.

ПЪЛЕН ЗАПИС на мача ЛОКОМОТИВ – ЕНИСЕЙ 3:2 – ТУК!!!