Ливърпул се развихри срещу Саутхамптън

Ливърпул записа трета поредна победа без да допусне гол. Мърсисайдци спечелиха с 4:0 домакинството си на Саутхамптън и имат 10 отбелязани гола в последните си три мача. Те са и единственият отбор, който се е разписвал във всичките си срещи във Висшата лига през този сезон.

Диого Жота се отличи с две попадения. Португалецът откри резултата във втората минута и удвои аванса на домакините след половин час игра. Тиаго се разписа във втори пореден мач, като направи резултата 3:0 в 37-ата минута, а Вирджил ван Дайк вкара четвъртия гол в 52-ата минута. Отборът на Юрген Клоп временно излезе на второ място и се доближи на точка от лидера Челси, който играе утре.

Срещата започна при вихрено темпо. Първата атака бе за Саутхамптън и Ван Дайк трябваше намесва. Първият гол обаче бе за Ливърпул и той дойде още във втората минута. След страхотен индивидуален пробив на Жота португалецът се забави с удара и не подаде на съотборник, като провали атаката. Топката се озова в Анди Робъртсън, който комбинира с Мане, който пък великолепно го намери в наказателното поле. Бранителят имаше доста пространство и намери Жота, който засече топката. Попадението бе записано след 1 минута и 37 секунди, което е най-бързият гол във Висшата лига през този сезон

Атаките и към двете врати продължиха, а в четвъртата минута блестяща намеса на Алисон попречи на Уорд-Праус да стигне до топката на много опасна позиция. "Светците" играеха доста открито и атакуваха при всяка възможност, но това даваше и повече възможности за съперника. В 12-а минута Мане прати топката в мрежата след удар с глава, но попадението не бе зачетено поради засада.

Мохамед Салах в повечето случаи търсеше съотборник, но в 17-ата минута можеше да отбележи много красив гол. След като не успя да намери Жота, топката се върна при него, той се пребори с бранител и завъртя топката към далечния ъгъл, но не бе достатъчно точен. Саутхамптън стигна до добра възможност малко по-късно, но Алисон излезе и спря измъкналия се зад защитата Броя.

В 32-ата минута мърсисайци поведоха с два гола. Хендерсън великолепно върна на Салах в наказателното поле, а египтянинът намери Жота, който засече пред опразнената врата. Португалецът се размина с хеттрик, след като негов удар отблизо бе блокиран в последния момент от Лианко. Защитата на гостите обаче бе поставена под огромен натиск и в 37-ата минута отново се пропука. Тиаго финтира на границата на наказателното поле и стреля с левия крак, топката се отклони в Лианко и отиде в мрежата.

До почивката ситуациите продължиха да се редят. Армстронг получи топката от Леварменто и бе непокрит в наказателното поле. Ударът му бе отлично спасен от Алисон. Отговорът на Ливърпул бе контраатака, при която тройката в нападение бе срещу един защитник. Салах се изнесе наляво заедно с бранителя, но опитът му за подаване бе много неточен и нападението бе провалено.

През второто полувреме Ливърпул не спря да атакува. Изключителен удар на Мане бе отразен от Макарти. Вратарят на гостите обаче трябваше да вади топката от мрежата си в 52-ата минута. След ъглов удар топката се озова във Ван Дайк, който стреля и направи резултата 4:0.

Адам Армстронг бързо можеше да върне едно попадение. Той получи топката в малкото наказателно поле, но стреля в Конате, а при добавката французинът успя да блокира удара. Двубоят вече бе решен и Юрген Клоп можеше да даде почивка на някои играчи. Той извади Тиаго преди да е изминал половин час игра, а малко по-късно и капитанът Джордан Хендерсън напусна терена, а в игра влязоха Окслейд-Чембърлейн и Милнър.

Мърсисайдци намалиха темпото за известен период, но след пропуснаха още няколко положения. Жота се размина с хеттрик в 73-ата минута след прекрасно центриране на Робъртсън, а удар на Милнър също не завърши в мрежата.

ЛИВЪРПУЛ - САУТХАМПТЪН 4:0
1:0 - Жота (2)
2:0 - Жота (32)
3:0 - Тиаго (38)
4:0 - Ван Дайк (52)