Иван Русев отпадна във втория кръг на турнира по бадминтон в Словения

Поставеният под номер 1 в схемата Иван Русев отпадна във втория кръг на сингъл на международния турнир по бадминтон в словенския град Брежице. Русев загуби в драматичен мач от германеца Бриан Холчке с 21:17, 18:21, 19:21 за 73 минути.

Гергана Павлова и Таня Иванова също отпаднаха във втория кръг. Иванова отстъпи пред Анне Фуглсанг (Дания) с 16:21, 14:21 за 28 минути, а Павлова загуби от Лаура Томсен (Дания) с 21:16, 16:21, 19:21 за 53 минути.

Таня Иванова и Гергана Павлова започват от втория кръг на двойки жени по-късно днес срещу датчанките Симона Пилгаард и Анна Сиес Риберг.

На двойки мъже Ноа Хаазе (Нидерландия) и Алекс Влаар (България) се класираха за четвъртфиналите след победа над Денис Копен и Тимо Стофелен (Нидерландия) с 21:14, 21:16 за 23 минути.