Алегри: Никога не е добре да оставяме толкова лошо впечатление

Наставникът на Ювентус Масимилиано Алегри определи предстоящия мач с Аталанта като важен, но не и решаващ. Той също така обсъди и загубата с 0:4 от Челси в Шампионската лига.

Аталанта вършат изключителна работа от доста години насам. Утрешният мач е между два отбора, борещи се за четвъртото място. Съжаляваме за загубата ни в Лондон. Ние сме Ювентус и никога не е добре да оставяме толкова лошо впечатление. Въпреки това ние спечелихме най-важния мач в групата, който беше в Торино. Отборът направи добро първо полувреме в Лондон, като мачът беше равностоен до 55-ата минута. Може би дори направихме по-добро първо полувреме от това в мача ни в Торино, но се сринахме след втория им гол. Утрешният двубой е важен, но не и решаващ. Предстои ни важен месец, като следващите ни шест мача са ключови. Аталанта са физически тим. Бележат много голове, но също така и допускат доста. Необходим ни е добър мач и в атака, и в защита.

Проблемът ни е, че не записахме добри резултати срещу по-малките отбори. Утрешният мач е важен, но са ни нужни баланс и по-различен подход. Ние сме мотивирани. Момчетата бяха малко тъжни след поражението в Лондон, но вчера те тренираха доста добре. Трябва да следваме определен път, за да подобрим индивидуалните играчи и отбора като цяло. Не бива да гледаме в миналото. През март трябва да сме в добра форма, тъй като тогава започва различен етап от сезона. Невъзможно е да си мислим, че Ювентус би могъл да печели 20 години поред. Първенството е равностойно. Имаше промени и всички се надявахме да се справим по-добре. Споделям своите възгледи с клуба и знаем докъде трябва да стигнем”, коментира Алегри на днешната си пресконференция.