Челси прегази Ювентус и си капарира първото място в група "Н"

Челси постигна категорична победа с 4:0 над Ювентус в сблъсъка между двата тима в група "Н" на Шампионската лига. С този успех лондончани си гарантираха продължаване на 1/8-финалите в турнира, а вече са фаворит и за първото място в крайното класиране в групата. Домакините на "Стамфорд Бридж" си отмъстиха за загубата в Торино (0:1) през септември и стигнаха до трите точки с попадения на Трево Чалоба в 25-ата, Рийс Джеймс в 56-ата, Калъм Хъдсън-Одой в 58-ата и Тимо Вернер в 95-ата минута.

Томас Тухел бе избрал да започне с Кристиан Пулишич в ролята на "фалшива деветка", като той имаше подкрепата на Калъм Хъдсън-Одой и Хаким Зиеш в предни позиции. Жоржиньо и Нголо Канте пък си партнираха в средата на терена.

Масимилиано Алегри имаше доста проблеми с контузени футболисти. Той бе избрал да започне с Алваро Мората и Федерико Киеза в атака. Адриен Рабио и Уестън Маккени действаха на двете крила, а Родриго Бентанкур и Мануел Локатели движеха играта в средата на терена.

Срещата започна с разбъркване пред вратата на Войчех Шчесни, което обаче не доведе до нищо кой знае колко опасно. Минута по-късно Бен Чилуел стреля от дистанция, но високо над вратата.

Следващата по-интересна ситуация отново бе пред вратата на гостите. Тя дойде в 23-ата минута, когато Рийс Джеймс стреля коварно от фаул и Шчесни трябваше да прави важно спасяване.

В 25-ата минута след центриране от корнер топката си спря в тялото на Антонио Рюдигер и попадна на крака на Чалоба, който със силен шут отблизо я прати във вратата. Ситуацията бе разгледана от ВАР, той като германският защитник докосна кълбото с ръка, но тя бе прилепена до тялото му и съдията призна гола.

Юве можеше да възстанови равенството само три минути по-късно. Локатели изведе Мората зад защитата, той пък елегантно прехвърли вратаря Едуар Менди, но Тиаго Силва със самоотвержена намеса изби топката пред голлинията.

В 37-ата минута англичаните имаха нова добра възможност. Рийс Джеймс стреля по диагонал от воле, но Шчесни се отличи с ново блестящо спасяване. При последвалия корнер Рюдигер отправи нелош удар с глава, но покрай вратата.

В добавеното време на първата част пък Юве стигна до интересно положение. Бентанкур получи на границата на наказателното поле и шутира, но над вратата.

Натискът на Челси обаче продължи и в началото на второто полувреме. В 53-ата минута след центриране от фаул Тиаго Силва стреля опасно с глава и Шчесни отново бе последна преграда пред гола.

В 56-ата минута логичното се случи и резултатът бе удвоен. При едно центриране в наказателното поле Де Лихт не успя да изчисти топката и тя стигна до Рийс Джеймс, който с диагонален удар не остави шансове на вратаря за 2:0.

Само две минути по-късно защитата на Юве отново бе разпиляна и се стигна до трети гол. Футболистите на домакините размениха бързи подавания в наказателното поле, Лофтъс-Чийк успя да подаде на Калъм Хъдсън-Одой на добра позиция и той стреля във вратата за 3:0.

В 83-ата минута Уестън Маккени тества Едуар Менди с хубав изстрел от ждроб, но вратарят внимаваше и спаси.

Челси пък бе близо до четвърто попадение в 87-ата минута, когато Хаким Зиеш излезе очи в очи със Шчесни, който направи поредно страхотно спасяване в мача и бе най-добрият играч на гостите.

В първата минута на добавеното време Мойс Кийн напредна на скорост и опита удар по земя, но слабо и неточно.

Четири минути по-късно Челси за би и четвърти гол. Рийс Джеймс прати дълъг пас, Маккени направи голяма глупост и не успя да изчисти наглед лесна топка, подарявайки я на Хаким Зиеш, който веднага подаде остър пас в наказателното поле и Тимо Вернер засече кълбото в мрежата за крайното 4:0.

След този мач Челси и Ювентус са с равни точки - по 12, но англичаните излязоха на 1-ото място заради по-добрите си показатели в преките двубои. Затова и те са фаворит да спечелят групата, но всичко ще зависи и от резултатите на двата тима в последния кръг. Лондончани гостуват на Зенит, а италианците приемат Малмьо.