Вагнер Лав и бивши играчи на Лудогорец измъчиха Базел

Базел се измъчи с Кайрат (Алмати), но все пак надделя с 3:2 като гост в Казахстан в среща от петия кръг в група “Н” на Лигата на конференциите. Така швейцарският тим продължава битката с Карабах за първата позиция, която класира директно за 1/8-финалите, докато вторият ще трябва да мине още един квалификационен кръг. Кайрат е последен в групата и заедно Омония (Никозия) няма шанс да продължи напред.

Базел изоставаше до 69-ата минута, но с две бързи попадения на Едон Жегрова и Пайтим Касами стигна до успеха.

Известният бразилец Вагнер Лав изведе Кайрат напред след 23 минути, възползвайки се от подаване на бившия футболист на Лудогорец и Ботев (ПД) Жоао Пауло.

В самия край на полувремето обаче Артур Кабрал изравни от дузпа, а за оспорване на решението жълт картон получи друг минал през българския шампионат играч - Яцек Горалски.

Домакините пак поведоха - в 56-ата, когато точен беше Камо Ованисян. После обаче Базел наложи превъзходството си и си тръгна с трите точки.

Другият мач от групата между Карабах и Омония е тази вечер.