Реал М оправда очакванията за нова атрактивна победа

Реал Мадрид се развихри срещу Гранада и постигна шестата си победа в последните си седем мача във всички турнири, с което се завърна на върха в Ла Лига. Тимът на Карло Анчелоти се наложи с 4:1 като гост в среща от 14-ия кръг, а е и с един двубой по-малко. Столичани очароваха с мощ в атака и до 25-ата минута вече водеха с две попадения след точни удари на Маркос Асенсио (19’) и Начо Фернандес (25’). Луис Суарес (34’) намали за 1:2, но Винисиус Жуниор (56’) и Ферлан Менди (76’) направиха така, че изненада да няма. Отделно в 67-ата минута Мончу от домакините получи директен червен картон за фал срещу Вини, а заедно с него заради протест беше изгонен и треньорът Роберт Морено.

Това е един от любимите съперници на столичани, тъй като те вече имат 11 победи срещу него в последните 11 сблъсъка. Днес треньорът Карло Анчелоти не можеше да разчита на Еден Азар (болен), Гарет Бейл, Федерико Валверде и Дани Себайос (контузени). Марко Асенсио стартира в атака редом до Винисиус Жуниро и Карим Бензема, а Начо Фернандес действаше в центъра на защитата вместо Едер Милитао, който беше на пейката. Дани Карвахал стартира на десния бек.

21 Гранада - Реал Мадрид 1:4

По-рано през сезона Гранада успя да надвие Севиля на “Лос Карменес” и да вземе точка от Барселона на "Камп Ноу", но като цяло не е на ниво и е на крачка от изпадащите. Голмайсторът на тима от началото на сезона Луис Суарес очаквано започна в предни позиции и се отчете с попадение.

Хубава атака на Реал по дясното крило, осъществена от Карвахал, Асенсио и Модрич, за малко да доведе до гол, но Бензема беше блокиран. Гранада обаче също застраши съперника с акция в 6-ата, като намесата на Алаба спаси гостите. В 13-ата Винисиус Жуниор шутира силно и принуди вратаря на Гранада да спасява.

Реал излезе напред в 19-ата минута, когато Кроос намери спринтиращия Асенсио, който след това прониза Максимиано за 1:0.

Набързо "лос меренгес" вкараха и втори гол. Това се случи в 25-ата минута, когато Кроос и Модрич комбинираха след ъглов удар и последва пас към Начо, който насочи кълбото в напречната греда и от там в мрежата - 2:0.

Сантиметри не стигнаха на Реал да дръпне с 3:0 още в 31-вата, когато Асенсио засече топката след контраатака, но от голлинията Алберто Соро успя да изчисти.

Играещите отлично футболисти на Анчелоти обаче се разсеяха и веднага бяха наказани. В 34-ата Винисиус загуби лесно топката, след което тя стигна до Суарес. Нападателят шутира силно и след рикошет в тялото на Начо кълбото стана неспасяемо за Куртоа - 1:2.

Изравняването се размина на косъм в 40-ата, когато при остро центриране в наказателното поле на Реал Каземиро закачи топката с глава и тя се насочи към долния ляв ъгъл на Куртоа, но белгиецът успя да избие.

Позагубилият се Бензема напомни за себе си в 44-ата с точен удар, но стражът на Гранада отрази.

Втората част също започна с активни действия и на двата тима. Столичани на два пъти бяха близо до попадение след включвания на Модрич и Ферлан Менди. В 54-ата пък Бензема пропусна сам срещу вратаря, макар реферът да вдигна засада. Тя обаче беше спорна и при евентуално попадение то можеше и да бъде зачетено след намесата на ВАР. Две минути след това обаче Бензема беше по-съсредоточен и изведе Модрич, който пусна към Винисиус на празна врата и Реал дръпна с 3:1.

Задачата на Реал се улесни в 67-ата минута, когато съдията показа директен червен картон на Мончу от състава на Гранада. Той беше даден за грубо нарушение срещу Винисиус край аутлинията. Домакините изразиха бурно недоволството си, при което реферът изгони и треньора им Роберт Морено.

Интригата приключи тук и андалусци се предадоха. Последваха няколко възможности пред вратата им, а в 76-ата Ферлан Менди реализира поредната от тях за 4:1.

В заключителните минути скучаещият вече Куртоа се отличи с рефлекс след два опасни удара.