Миньор (Перник) с 3 от 3 в Западната група на Висшата лига 🏐

Тимът на Миньор (Перник) записа трета поредна победа в Западната група на второто ниво на шампионата при мъжете - Висшата лига. Волейболистите на Мартин Михайлов се наложиха като гости над Волейболна академия "Стойчев-Казийски" с 3:1 (28:30, 25:20, 25:21, 25:21) в мач от трети кръг на първенството.

Перничани са лидери в класирането с 9 точки (3 победи), ВАСК са пети с 3 точки (1 успех, 2 поражения).

Гостите бяха водещи през по-голямата част от времето (15:13), след което играта продължи точка за точка. Състезателите от миньорския град дръпнаха в резултата впоследствие, но отново не удържаха темпото и в крайна сметка домакините спечелиха частта след пет геймбола. Това мотивира момчетата на Никола Димитров в следващите минути, но след 5:3 перничани съумяха да обърнат и да поемат изцяло инициативата. До края на двубоя Миньор почти не срещна проблеми и записа нова триточкова победа.

Нов успех записа и отборът на Етрополе, който се наложи над Град (Белоградчик) като гост с 3:1 (21:25, 25:19, 25:15, 25:23).

Етрополци са втори в таблицата със 7 точки (2 победи, 1 загуба), Град е шести с 3 точки (1 успех, 2 поражения). Първата част протече със смяна на ролите - първоначално гостите поведоха, след което волейболистите от Северозапада набраха инерция и затвориха в своя полза. След равностойна игра в първите минути на втория гейм, воденият от Васил Василев тим пое инициативата и изравни. Третата част протече идентично, като етрополци бяха доста по-категорични. Двата отбора бяха равностойни в решителния четвърти гейм до 14-та точка, но гостите дръпнаха и оформиха добра преднина. В ключовите моменти съперникът вкара интрига, но волейболистите от Етрополе не дадоха възможност да бъдат преодолени и се поздравиха с победата. Първи успех за новия сезон записа тимът на Тетевен Волей.

"Зелените" се наложиха като гости над Септември Про Синема (София) с 3:1 (17:25, 25:21, 25:17, 25:15).

Тетевенци заемат седмата позиция с 3 точки (1 успех, 2 поражения), Септември е на осмо място с 2 точки (1 победа, 2 загуби). Домакините тръгнаха силно в първата част и закономерно поведоха в резултата. Впоследствие възходящата им линия се запази, но за кратко - воденият от Петър Мечкаров отбор обърна и запази предимството си. В третата част играта бе на амплитуди отначало, но състезателите от най-зеления град излязоха от ситуацията и увеличиха аванса си след 25:17. Четвъртият гейм бе изцяло под диктовката на тетевенци, които се поздравиха с първия си успех след 25:15 и 3:1.

Втората си победа в Западната група записа Звездец (Горна Малина), който надделя като домакин над ВК Софийски университет с 3:1 (25:14, 23:25, 25:18, 25:16).

Първата част бе изцяло под доминацията на домакините, които поведоха убедително. Впоследствие обаче волейболистите на СУ поеха инициативата и изравниха след оспорвана игра в ключовите моменти. С водачество на Звездец стартира и третият гейм, но противникът вкара интрига. Момчетата на Иван Генков набраха инерция и не срещнаха повече проблеми до края. В решителната част СУ поведе, но домакините демонстрираха повече хъс и затвориха мача с убедителна разлика.