Пламен Константинов и Локомотив (Новосибирск) допуснаха първа загуба в Русия

Отборът на Локомотив (Новосибирск), който е воден от Пламен Константинов, допусна първа загуба в Суперлигата на Русия.

„Железничарите“ загубиха гостуването си на Зенит в Казан с 1:3 (28:26, 16:25, 19:25, 18:25) в дербито от 8-ия кръг.

Така Зенит поведе във временното класиране с актив от 22 точки (7 победи, 1 загуба). Локомотив остана втори с актив от 21 точки (7 победи, 1 загуба).

В следващия 9-и кръг Локомотив приема Факел (Новий Уренгой) на 4 декември, а Зенит гостува на Кузбас в Кемерово на 5 декември.

Преди мача домакините почетоха легендарния треньор Владимир Алекно, който до миналия сезон води Зенит, но вече се отказа от треньорската професия.

Владимир Алекно получи специално изработена за него купа и бе официално въведен в Залата на славата на Зенит.

Двубоят Зенит – Локомотив започна равностойно и равенството се запази до 7:7. Волейболистите от Новобисибрск поведоха с 10:8. Троен блок спря атака на Сергей Савин за 10:10. Мощна атака на Сергей Савин и 12:11 за Локомотив. Ас на Сергей Савин и 13:11 за възпитаниците на Пламен Константинов. Мика Кристенсън пусна технично топката и Зенит изравни при 14:14. Ас на Дмитрий Волков изведе Зенит напред с 15:14. Дражен Лубурич бързо изравни за 15:15. Джон гордън Перин атакува успешно по диагонала от зона 4 за 20:20. Дмитрий Волков атакува в аут и Локомотив поведе с 21:20. Алексей Вербов взе прекъсване за Зенит. Дмитрий Волков атакува успешно по блокадата за 21:21. Пламен Константинов взе прекъсване за Локомотив. Дражен Лубурич атакува мощно по блокадата на домакините за 22:22. Нова успешна така на Дражен Лубурич и Локомотив поведе с 23:22. Алексей Вербов взе прекъсване за Зенит. Джон Гордън Перин изведе Локомотив до геймбол при 24:23. Зенит не само изравни, но ас на Мика Кристенъсн изведе домакините до геймбол при 25:24. Пламен Константинов взе второто си прекъсване в този гейм. Блокаут на Дражен Лубурич възстанови равенството при 25:25. Тройна блокада спря атака на Зенит и Локомотив спечели първата част с 27:25.

Домакините от Зенит дръпнаха с 5:3 в началото на втората част. Локомотивци записа 3 поредни точки и поведоха с 6:5. Мика Кристенсън атакува успешно втора топка и тима от Казан поведе с 9:6. Пламен Константинов взе прекъсване за Локомотив.

Успешен пайп на Дмитрий Волков и Зенит дръпна с 5 точки при 11:6. Тук Пламен Константинов замени Константин Абаев с Павел Круглов и Дражен Лубурич с Игор Тисевич. Възпитаниците на Алексей Вербов поведоха с 13:7 и Пламен Константинов побърза да вземе прекъсване за Локомотив. Атака в аут на Дражен Лубурич и Зенит поведе с 16:9. Успешна атака на Бартош Беднож и Зенит спечели втората част с 25:16.

Волейболистите от Казан поведоха с 4:1 в началото на третата част. Троен блок спря атака на Сергей Савин и 5:1. Пламен Константинов взе прекъсване за Локомотив. Двоен блок спря атака на Максим Михайлов и отборът от Новосибирск изравни при 5:5. Алексей Родичев атакува успешно за 9:9. Единичен блок на Дмитрий Лизин и Локомотив поведе с 10:9. Успешна атака на Максим Михайлов и Зенит дръпна с 14:11. Успешен пайп на Дмитрий Волков даде аванс на Зенит от 19:15. Пламен Константинов взе второто си прекъсване в гейма.

Зенит дръпна с 22:18. Сергей Савин намали до 19:22. Дражен Лубурич атакува в аут и домакините от Казан стигнаха до геймбол при 24:19. Зенит спечели третата част с 25:19, след като троен блок спря атака на Дражен Лубурич.

„Зенитовци“ поведоха с 3:0 в началото на 4-ия гейм след успешна атака в центъра на Алексей Кононов. Дражен Лубурич атакува успешно за 2:3. Домакините поведоха с набързо с 13:7. Разликата нарасна на 8 точки при 19:11. Максим Михайлов атакува по блокадата за 23:16. Троен блок спря атака на Джон Гордън Перин и казанци стигнаха до мачбол при 24:17. Дражен Лубурич би сервис в мрежата и така Зенит спечели 4-ия гейм с 25:18 и мача с 3:1 гейма.

Максим Михайлов стана най-резултатен за Зенит с 20 точки (1 блок, 2 аса и 57% ефективност в атака - +14) за победата. Дмитрий Волков добави още 19 точки (4 блока, 1 ас, 54% ефективност в атака и 39% позитивно посрещане - +10) за успеха.

Дражен Лубурич записа 12 точки (43% ефективност в атака - +2) за Локомотив. Джон Перин, Сергей Савин и резервата Алексей Родичев добавиха по още 9 точки.

ЗЕНИТ (КАЗАН) – ЛОКОМОТИВ (НОВОСИБИРСК) 3:1 (26:28, 25:16, 25:19, 25:18)

ЗЕНИТ: Мика Кристенсън 9, Максим Михайлов 20, Бартош Беднож 11, Дмитрий Волков 19, Артьом Волвич 5, Алексей Кононов 9 – Иля Фьодоров-либеро (Андрей Сурмачевский)

Старши треньор: АЛЕКСЕЙ ВЕРБОВ

ЛОКОМОТИВ: Константин Абаев 2, Дражен Лубурич 12, Сергей Савин 9, Джон Перин 9, Илияс Куркаев 7, Дмитрий Лизик 7 – Роман Мартинюк-либеро (Игор Тисевич, Семьон Кривитченко, Денис Черейский 1, Павел Круглов 1, Алексей Родичев 9)

Старши треньор: ПЛАМЕН КОНСТАНТИНОВ.