Челси не срещна никаква съпротива от Лестър и поне за малко увеличи преднината си на върха

Лидерът в Премиър лийг Челси изигра много силен мач на старта на 12-ия кръг и победи без никакъв проблем Лестър с 3:0 на "Кинг Пауър Стейдиъм". "Лисиците" по никакъв начин не затрудниха тима на Томас Тухел, който с днешния успех дръпна на върха с шест точки преди изиграването на останалите срещи от кръга. Голове на Антонио Рюдигер (14') и Н'Голо Канте (28') дадоха удобна преднина на Челси още до почивката. Кристиан Пулишич (71') добави един гол през второто полувреме, като това бе най-малкото, с което можеха да се отърват домакините, тъй като още три попадения на Челси бяха отменени заради засади, а в веднъж и гредата помогна на Шмайхел след удар на Чилеул. След този мач разликата между Челси и Лестър, който е на 12-а позиция, е вече 14 точки.

"Лисиците" победиха два пъти Челси през миналия сезон - веднъж за първенството на същия стадион и след това във финала за Фа Къп, но днес нямаха никаква идея как да се противопоставят.

Брендън Роджърс направи две промени в сравнение с двубоя с Лийдс (1:1). Даниел Амарти и Марк Олбрайтън замениха контузените Юри Тилеманс и Рикардо Перейра.

Томас Тухел отново не можеше да разчита на Ромелу Лукаку и Матео Ковачич, които все още се възстановяват от своите контузии. Мейсън Маунт, който пропусна последните три мача, обаче се завърна. Той замени Рос Баркли. Трево Чалоба стартира за сметка на Андреас Кристенсен. Тимо Вернер и Кристиан Пулишич вече са възстановени, но останаха на пейката за началото.

Гостите започнаха много по-силно. В четвъртата минута Жоржиньо изведе добре Чилуел, който излезе сам срещу Шмайхел, но ударът му срещна напречната греда. Десет минути след това лидерът в Премиър лийг откри резултата, след като Рюдигер се позиционира много добре и засече на близката греда центриране на Чилуел от корнер.

Три минути след това Канте изненадващо се озова очи в очи с Шмайхел, но датчанинът изби.

Лестър организира единствената си добра атака преди почивката в 25-ата минута, когато Луукман засече от въздуха центриране на Олбрайтън и прати топката във вратата на Менди, но попадението правилно бе отменено заради засада.

Три минути след това Н'Голо Канте и Рийс Джеймс размениха пасове в половината на Лестър, след което французинът напредна сам и реши да стреля от границата на наказателното поле, насочвайки много добре топката към десния ъгъл - 0:2.

Брендън Роджърс реагира с двойна смяна на почивката. Харви Барнс и Адемола Луукман отстъпиха местата си на Джеймс Мадисън и Келечи Ихеаначо.

До гола обаче отново по-близо бе Челси. В 53-тата минута Шмайхел показа класата си и спаси опасен нисък удар на Чилуел, отправен малко след границата на наказателното поле.

В 62-рата минута хубав рейд на Хъдсън-Одой завърши с удар, който премина на сантиметри над напречната греда. Веднага след това Зиеш и Пулишич се появиха на местата на Хавертц и Маунт.

В 64-тата минута и Едуар Менди най-сетне имаше работа и я свърши по блестящ начин, след като спаси много силен и добре насочен удар на Ндиди. Малко след това Варди пропусна добра възможност, след като стреля много неточно с глава от няколко метра.

Кристиан Пулишич пропусна чудесна възможност в 68-ата минута, но само три по-късно американецът се разписа. Чалоба изведе Зиеш отдясно, след което мароканецът намери Пулишич в наказателното поле. Последният не сгреши отблизо, вкарвайки третия гол за Челси.

Малко след това и Хъдсън-Одой прати топката във вратата на Шмайхел, но това попадение бе отменено заради засада. В 81-вата минути  още един гол на Пулишич бе отменен по същата причина. Рийс Джеймс също видя как негово попадение е анулирано заради поредната засада.