Марек (Дупница) изпрати Хебър извън Топ 3 във Втора лига

Марек постигна изненадваща победа у дома с 2:0 срещу Хебър и изхвърли отбора, воден от Николай Митов, от Топ 3 на Втора лига. Дупничани се разписаха по веднъж през двете полувремена, което се оказа напълно достатъчно за момчетата на Васил Павлов да се поздравят с успеха.

Димитър Владимиров откри резултата в 10-ата минута, а малко след като измина час игра на стадион "Бончук" Христо Каймакански сложи точка на спора. Това е втора поредна победа за Марек, след като преди паузата за националните отбори дупничани се наложиха и над дублиращия тим на Лудогорец (1:0).
За Николай Митов и неговите възпитаници поражението е второ поредно, което оставя пазарджиклии на четвърто място с актив от 37 точки. Марек е на 13-а позиция с 19 пункта.