Монтана изхвърли Крумовград от турнира за Купата на България след драма с дузпи

Отборът на Монтана продължава напред в турнира за Купата на България след успех над Левски (Крумовград). В редновното време на срещата от 1/8-финалите мачът завърши наравно 1:1, а в продълженията двата тима си размениха по още едно попадение. Така при резултат 2:2 се стигна до изпълнението на дузпи, при които по-здрави се оказаха нервите на футболистите на Монтана, а домакините от Крумовград направиха три пропуска от бялата точка - (1:3). Боримир Карамфилов (26) изведе домакините напред, но бързо след това Мехди Уамри (27) възстанови равенството. Владислав Цеков (106) направи пълен обрата за гостите, но малко преди края на мача Ахмед Осман (118) изравни. На 1/4-финалите Монтана ще се изправи срещу шампиона на България Лудогорец.

Домакините стигнаха до гол в 26-ата минута, с който поведоха в резултата. Карамфилов беше изведен зад защитата и от малък ъгъл с удар по земята откри в полза на Крумовград. Бързо след това Монтана стигна до изравняване. Уамри бе оставен непокрит пред наказателното поле. Последва лек удар по тревата, с който резултатът беше изравнен в ответната атака.

22 Левски (Крумовград) - Монтана

Монтана беше много близо до пълен обрат в 30-ата минута. Мартис получи дълга топка на центъра, напредна по крилото, но беше сам. Излъга двама играчи на Левски и стреля към вратата. Ударът му обаче срещна гредата от външната страна и топката излезе в аут.

През второто полувреме двата тима трудно създаваха опасни положения пред противниковата врата. Така равният резултат се запази и мачът влезе в две продължения по 15 минути, които да излъчат победител.

В 95-ата минута Карамфилов засече подаване от дясното крило, обърна добре глезена, но вратарят на Монтана спаси. Четири минути по-късно гол на домакините беше отменен. Стана сериозно меле в наказателното поле, при което главният съдия отсъди игра с ръка на футболист на Монтана. В 102-рата минута далечен удар на Николай Николов срещна гредата на Крумовград за втори път.

В 106-ата минута Монтана стигна до обрата с чудесен гол на Владислав Цеков. Той беше изведен зад гърба на защитата с подаване с пета. Цеков надбяга защитник и прехвърли излезлия напред Благой Макенджиев. В 115-ата минута Радослав Димитров можеше да изравни, но ударът му попадна право в ръцете на вратаря на Монтана.

Драмата беше пълна минута преди края на срещата. Ахмед Осман изравни за Левски (Крумовград) и прати развоя на срещата към дузпи. След като топката бе изритана, той мина покрай защитниците на Монтана и с удар по тревата преодоля Петър Петров.

Отборът на Монтана получи правото да изпълнява първи 11-метровите наказателни удари. Зад топката застана Йорданов, но Макенджиев парира удара му. Карамфилов от състава на домакините също сбърка при изпълнението си и така резултатът остана непроменен. Втората дузпа за Монтана беше превърната в гол от Цеков - 0:1 Нервите на Мартин Симеонов от Крумовград не издържаха и дузпата му беше спасена от вратаря.

Димитър Буров пък беше точен при третата дузпа за Монтана и така резултатът стана 0:2 в полза на гостите. Яшар все пак запази надеждите на домакините с точен удар от бялата точка - 1:2. Голмайсторът Уамри реализира четвъртата дузпа за гостите - 1:3. Радослав Димитров направи нов пропуск за Крумовград след удар над вратата и така Монтана продължи напред в турнира за Купата на България, където ще срещне тима на Лудогорец.

КРУМОВГРАД - МОНТАНА 2:2 (1:3 при дузпите)
1:0 Боримир Карамфилов (26)
1:1 Мехди Уамри (27)
1:2 Владислав Цеков (106)
2:2 Ахмед Осман (118)

Стартови състави:

КРУМОВГРАД: Благой Макенджиев, Димитър Калчев, Мартин Симеонов, Цветелин Радев, Генади Желев, Ахмед Осман, Радослав Димитров, Жиру Кеда, Петър Христов, Боримир Карамфилов, Ерай Карадайъ;

МОНТАНА: Петър Петров, Александър Башлиев, Стефан Цонков, Димитър Буров, Даниел Стоянов, Йордан Йорданов, Лиандро Мартис, Стефан Каменов, Росен Кръстев, Владимир Айтов, Мехди Уамри;