Китай измъкна точка срещу Австралия с дузпа

Ву Лей вкара дузпа през второто полувреме и националният отбор на Китай измъкна равенство 1:1 срещу Австралия, за да спечели петата си точка в световните квалификации по футбол в зона Азия. Китайците обаче остават на последно място в групата, а "сокъруус" са трети след третия си пореден мач без победа. Нападателят Лей изпрати вратаря Матю Райън в грешния ъгъл 19 минути преди края на мача, а дузпата бе отсъдена за игра с ръка на Джеймс Джего

Мичъл Дюк пък изведе Австралия напред в резултата седем минути преди края на първото полувреме, но отборът на Греъм Арнолд остана без победа от октомври насам, когато надви Оман. "Сокъруус" са с 11 точки и са в позиция за плейоф, докато за момента с визи за Катар 2022 са Япония с 12 и Саудитска Арабия с 16. В последен мач за деня Япония надви с 1:0 Оман с гол на Джуня Ито в 81-та минута.