Австрия завърши със стил участието си в квалификациите

Отборът на Австрия постигна убедителна победа с 4:1 над аутсайдера Молдова в двубой от група F на световните квалификации.

Въпреки успеха, австрийците останаха четвърти в крайното класиране с 16 точки в потока, в който победител стана Дания с 27, а Шотландия с 23 ще играе на бараж. Трети е тимът на Израел, който също има 16 точки.

Воденият от селекционера Франко Фода излезе за честта си срещу Молдова. Само четири минути бяха нужни на австрийците, за да поведат в резултата, а автор на попадението стана Марко Арнаутович. Малко по-късно Арнаутович беше близо до второ попадение, но стражът на гостите Станислав Намашко спаси.

Още два отбора си осигуриха визи за Катар (всички резултати)

Все пак в 22-ата минута Кристофер Тримел удвои с първия си гол за националния отбор. Атаките към молдовската врата продължиха. Така се стигна до 55-ата минута, когато Марко Грюл беше повален в наказателното поле от Вячеслав Посмач и реферът отсъди дузпи. Зад топката застана Арнаутович, който реализира за 3:0.

Само пет минути по-късно Йон Николаеску даде глътка въздух за молдовците, но в 83-ата Деян Любичич оформи крайното 4:1. Така Австрия отново претърпя разочароващи квалификации, като няма участие на световни финали от Франция 1998.