Симона Петкова се завърна с прекрасен гол за Йънг Бойс след контузия

Българската футболистка Симона Петкова се завърна с изключително ефектен гол след лека контузия, но Йънг Бойс падна с 2:3 от Аарау в женското първенство на Швейцария. Симона, която прави невероятна година, имаше малка мускулна травма- причина да пропусне един мач. Вчера тя влезе след почивката, след като нейният отбор изоставаше с 0:3. Появата й веднага се отрази на цялостното представяне на отбора.

Най-напред тя се разписа с уникално изпълнение в 67-ата минута. Българката получи топката с едно докосване и от въздуха с прецизен фалцов удар не остави шанс за вратарката на гостите. В 82-ата минута Maлори Гранже още намали изоставането на своите с втория гол за “жълто-черните”, като отново нашето момиче беше в основата на атаката. За повече обаче нямаше време.

Срещата се игра на централния терен на стадион “Ванкдорф”, където иначе мъжкият отбор на клуба играе мачовете си. Симона се радваше на здрава българска агитка, която не спря да я подкрепя през цялото време.

"Доволна съм, защото в лязох на почивката, завърнала се след лека контузия, и си оставих незабравими емоции на стадиона на мъжете. Първи мач на този стадион като домакин и силно представяне”, заяви българската нападателка.

След този мач в женското първенство на Швейцария Йънг Бойс е на 6-о място с 10 точки, а гостенките от Аарау са 8-и с 8.