Силен мач за Симона Петкова в контрола за Йънг Бойс

Силен мач изигра българската футболистка Симона Петкова за Йънг Бойс, който спечели с 3:2 като гост на Люцерн в контрола. Това беше последна проверка за отбора от швейцарската столица преди началото на първенството в алпийската страна другата седмица.

Симона, която изигра пълни 90 минути на много добро ниво, имаше две чудесни възможности да се разпише. Най-напред неин далечен удар се отби в гредата, а във втората ситуация при изпълнение на фаул вратарката на Люцерн спаси почти сигурен гол. Гостенките от Берн поведоха с 2:0 до почивката, а в последните пет минути от мача паднаха нови три попадения. Домакините намалиха, но Йънг Бойс дръпна с 3:1 след точно изпълнена дузпа от Щроде, докато в последната секунда беше оформен и крайният резултат 2:3. Другата седмица дамският Йънг Бойс открива първенството с дерби срещу Базел у дома. Другите два силни отбора, които ще се борят за титлата, са Сервет и ФК Цюрих, които са участници и в женската Шампионска лига на УЕФА.

"Чувствам се все по-добре в новия отбор. Чакам официалните мачове с голямо нетърпение. И се надявам, че съм си запазила головете за първенството, заяви пред БТА най-актуалната българска футболистка в момента.