Завърши състезанието по планинско бягане "Мисионис Трейл" край Търговище

Завърши състезанието по планинско бягане "Мисионис Трейл" край Търговище. Ясни са и победителите в четирите предварително обявени трасета. Щастливи сме, че времето беше с нас, участниците имаха възможност да се насладят на спорта и на красивата и живописна природа, пък и на древната история на нашия край, каза за БТА Петранка Ангелова от екипа на организаторите - клуб по ориентиране "Вариант 5" и СКЛА "Мисионис".

Надпреварите се проведоха в местността "Парка" - на 6 км от Търговище, на главния път София - Варна. Състезателите бягаха по трасета от 28.6 км, 11.2 км и 5.5 км, както и 1.5 км за най-малките.

Победител в най-дългата дистанция - 28,6 км при жените е Кристина Иванова, а при мъжете - Йордан Тодоров. На 11,2 км - победителка е Билсерин Сюлейманова, а при мъжете - Преслав Щерев.

В "Мисионис трейл" участват 180 бегачи от цялата страна, плюс над 20 деца, като групата на най-малките, мерили сила на 1,5 км, се е увеличила и на място. Това е най-радостното - че повече деца се докоснаха до спорта и до природата, коментира Ангелова. По думите й, представители на Търговище правят отлично представяне. Ренета Ненкова е втора на 11,5 км. Силни бягания правят и Ивайло Пасков и Петко Петков при мъжете 45 г. , както и съпругата на Петков.

"Мисионис трейл" е логичното продължение за екипа, създал и утвърдил най-голямото клубно международно състезание по ориентиране в България - купа "Великден". Крепостта "Мисионис", край която преминаваха участниците е един от значимите исторически паметници в България - включен в списъка на Стоте национални туристически обекта, а състезанието и една от целите на организаторите е неговото популяризиране.