Северна Ирландия ни изпревари след успех срещу Литва

Северна Ирландия изпревари България и се върна на трето място в група С на световните квалификации. Британците направиха това след победа с 1:0 в домакинството си на Литва. Единственото попадение падна в 17-ата минута, когато Бенас Саткус си отбеляза автогол. Той отклони топката с глава към собствената си мрежа след ъглов удар.

Северноирландците и българския национален отбор имат еднакъв актив от 8 точки, но те са с по-добра голова разлика. В последния кръг от квалификациите нашият тим гостува на Швейцария, а британците са домакините на Италия.

През първото полувреме Северна Ирландия владееше топката в големи периоди и контролираше събитията на терена. Домакините създадоха доста положения, а на два пъти техни попадения бяха отменени - първо заради засада, а след това за нарушение.