Чили надви Парагвай с автогол

Чили записа трета поредна победа в Световните квалификации, като отново не допусна гол във вратата си. Отборът на Мануел Ласарте се наложи с 1:0 като гост на Парагвай и вече е на 4-о място в класирането с 16 точки, колкото имат още Колумбия и Уругвай. Единственото попадение в мача всъщност беше автогол на вратаря Антони Силва в 56-ата минута.

Ветераните Артуро Видал, Гари Медел и Алексис Санчес за пореден път бяха с основна роля за успеха на Чили. Гостите атакуваха повече от самото начало, а Парагвай разчиташе на евентуална грешка на противниковата защита. "Гуараните" обаче много рядко съумяваха да стигнат до удари към вратата, пазена от Клаудио Браво.

В 55-ата минута Антони Силва боксира в корнер след далечен изстрел на Видал. Последва центриране на Алексис Санчес и топката стигна до Силва, без да е докосната от никой друг футболист. Стражът на Парагвай опита да я избие с крак, но не успя и си вкара автогол.

Домакините имаха достатъчно време поне да изравнят, но хаотичният им натиск не затрудни чилийската отбрана. По този начин Парагвай загуби за трети пореден път в квалификациите и вече в 4 последователни мача няма отбелязан гол. Тимът се смъкна на 8-о място в класирането.