Сърбите разпердушиниха Катар

Сърбия разгроми с 4:0 домакина на Световното първенство през 2022 година Катар в генералната си репетиция за решителната квалификация срещу Португалия след три дни в Лисабон. Отборът на Драган Стойкович излезе в доста експериментален състав, но разликата в класите си каза думата.

Сърбите поведоха в самия край на първото полувреме, когато халфът на Торино Саша Лукич отбеляза дебютния си гол за “репрезентацията”. С влизането на Душан Влахович и Сергей Милинкович-Савич домакините заиграха още по-офанзивно и набързо вкараха нови два гола.

В 51-ата минута Лука Йович се възползва от грешка в защитата на Катар и от точката на дузпата вкара за 2:0. Малко по-късно Неманя Радонич изведе Влахович, а звездата на Фиорентина технично прати топката до гредата с поредния си гол през сезона.

Четвъртото и последно попадение беше дело на Милинкович-Савич в 83-ата минута след пас на Влахович. По този начин сърбите повториха резултата от предишната проверка срещу Катар, играна преди два месеца.

В неделя тимът на Драган Стойкович трябва на всяка цена да победи Португалия като гост, за да се класира директно за Мондиал 2022. При всеки друг изход от двубоя, сърбите ще останат втори и ще играят бараж.

Снимки: starsport