Президентът на Балкан (Ботевград) с асистенция при обрат срещу дубъла на Септември

Балкан (Ботевград) постигна своята 13-та победа от началото на първенството в Югозападната Трета лига. Ботевградчани спечелиха срещу втория тим на Септември (София) с 2:1 в мач от 16-ия кръг. Домакините направиха обрат, след като първото полувреме губеха с 0:1.

Резултати от 16-ия кръг на Югозапад

Дубълът на Септември откри резултата в 14-ата минута, като след изпълнение на пряк свободен удар от около 22 метра топката се отклони от главата на играч в стената на Балкан и излъга вратаря Котев.

Веднага след това балканци натиснаха здраво, но така и не можаха да вкарат до края на полувремето, въпреки че в 34-ата минута останаха с човек повече. В 31-ата минута удар с глава на Кристиян Ковачев срещна гредата.

В самото начало на второто полувреме в игра влезе треньорът и президент на Балкан Иван Редовски. И само след петнайсетина минути направи асистенция с глава за изравнителния гол на домакините, отбелязан отново с глава от Петър Василев. 40-годишният Иван Редовски неслучайно бе с номер 40 на фланелката.

В 72-ата минута Балкан удари втора греда, този път след удар на Николай Цветков. Три минути по-късно главният съдия Буров отсъди дузпа за домакините за игра с ръка на играч на Септември в наказателното поле. От бялата точка Демона бе безапелационен за 2:1 в полза на Балкан.

Балкан остава лидер в класирането, вече на 6 точки пред втория и третия. В следващия кръг, който заради изборите е изтеглен за сряда, Балкан е гост на Пирин (Гоце Делчев).