БФ Волейбол официално представя Джанлоренцо Бленджини като национален селекционер

Чавдар (Етрополе) разгроми втория отбор на Септември (София)

Чавдар (Етрополе) победи Септември (София) II като гост с категоричното 4:0 в отложен мач от 13-ия кръг на Югозападната Трета лига. Това е трети пореден шампионатен успех за отбора, воден от Йордан Юруков, с което се изкачи на 5-о място в класирането. Гостите бяха по-активни и съвсем заслужено се поздравиха с трите точки на стадиона в Герман.
Калоян Тодоров се разписа в 5-ата минута, Николай Ботев (44, 47) се отчете с две попадения, а Борислав Трендафилов оформи крайния резултат четвърт час преди края на срещата. Поражението е трето последователно за столичани, които остават с актив от 17 точки на 14-ата позиция в Югозападната Трета лига.
В следващия кръг и двата отбора ще имат тежки задачи. Чавдар (Етрополе) ще приеме непобедения до момента Кюстендил, докато вторият отбор на Септември (София) ще гостува на лидера Балкан (Ботевград).

Чавдар имаше добра възможност да открие резултата още преди да са изминали 120 секунди игра. Руслав Иванов нанесе силен удар от движение от границата на наказателното поле, който обаче попадна право в обсега на Ивайло Илиев.
По-активното начало от страна на гостите даде резултат в 5-ата минута. Виктор Ергин се отличи със страхотен индивидуален пробив по левия фланг и центрира към Калоян Тодоров, който стреля неспасяемо в долния десен ъгъл на стража на столичани.

В средата на първото полувреме капитанът на Чавдар (Етрополе) получи добро подаване в наказателното поле на домакините, но изстрелът му срещна десния страничен стълб.

Гостите продължаваха да диктуват темпото на игра, а минута преди края на първата част Николай Ботев удвои аванса на своя тим, след като технично се справи с противников защитник и направи Ивайло Илиев безпомощен за втори път.

Само 60 секунди след почивката Николай Ботев се разписа за втори път с удар от въздуха, с което оформи класическия резултат.

Четвърт час преди края на редовното време Николай Ботев центрира много добре към Борислав Трендафилов, който се пребори във въздуха и с глава реализира четвърти гол за Чавдар (Етрополе).

В 85-ата минута гостите стигнаха и до пети гол, отново чрез Трендафилов, който обаче бе отменен заради засада.

Септември (София) II - Чавдар (Етрополе) 0:4

0:1 Калоян Тодоров (5)
0:2 Николай Ботев (44)
0:3 Николай Ботев (47)
0:4 Борислав Трендафилов (75)

Септември (София) II: Ивайло Илиев, Адреан Стойков, Мирослав Делков, Божидар Пиралков, Георги Иванов, Теодор Белнейски, Мартин Филипов (К), Георги Доканин, Мартин Тодоров, Кристиян Иванов, Данаил Стойчев

Чавдар (Етрополе): Слави Петров, Виктор Ергин, Николай Стоилков, Мартин Василев, Георги Юруков, Калоян Радков, Руслав Иванов, Калоян Тодоров, Виктор Зоров, Николай Ботев, Николай Иванов (К)