Рилци удари Светкавица за първи домакински успех

Рилци (Добрич) спечели с 2:1 срещу гостуващия му Светкавица (Търговище) в мач от 11-ия кръг на Североизточната Трета лига. Това беше първата победа за домакините на собствен терен. Стана двуостър мач с голови положения и пред двете врати. Секунди преди почивката Виолин Филипов беше най-съобразителен при суматоха пред търговищката врата и откри резултата. Четвърт час след началото на втората част Георги Димитров се възползва от центриране на съотборник и удвои с глава. Евгени Димитров, Диан Минчев, Живодар Владев и Георги Георгиев пропуснаха да вкарат още за Рилци. В 85-ата минута настана разбъркване пред вратата на добричкия тим. Даниел Димов изби топката от голлинията, тя се удари в гърба на вратаря Пенко Димов и се върна в мрежата – 2:1.