Пропусната дузпа от вратар и гол от зад центъра при успех на Бохум

Бохум спечели с 2:0 домакинството си на Хофенхайм и се изкачи на 12-о място в класирането. Тимът на Томас Райс стигна до успеха през второто полувреме, след като двама футболисти, които се появиха като резерви, се разписаха. Сома Новотни откри резултата в 66-ата минута, а Милош Пантович вкара в 97-ата минута.

Гостите, които пристигнаха с три победи в последните си пет шампионатни срещи, започнаха по-активно. В 16-ата минута удар на Крамарич след бърза атака мина покрай вратата. Малко по-късно хърватинът прекрасно изведе Бебу сам срещу вратаря, но той прехвърли вратата. Постепенно импулсът в играта на Хофенхайм намаля, а след почивката Бохум имаше инциативата.

Двамата вратари направиха по едно отлично спасяване в началото на второто полувреме. Комбинация между Пантович и Новотни доведе до първото попадение в мача, дело на унгареца. Те се бяха появили в игра две минути преди да изработят гола. В 76-ата минута домакините можеха да решат мача, когато вратарят Мануел Рийман изпълни дузпа, но прати топката над вратата. В самия край на срещата Пантович вкара втори гол с удар зад центъра, след като вратаря на гостите бе отишъл в полето на съперника за ъглов удар.