Левски наказа Славия и вече гледа към шестицата, съмнително ВАР решение не спря "сините"

Левски победи Славия с 1:0 в изданието на най-старото столично дерби от 14-ия кръг на efbet Лига. Единственото попадение отбеляза Билал Бари десетина минути преди края на срещата. Преди това ВАР отмени доста съмнително дузпа за “сините”, а “белите” играха около половин час с човек по-малко заради червен картон на Ерол Дост.

Двата тима изиграха мач с добра динамика, като все пак гостите от Герена имаха по-чистите положения и логично в крайна сметка успяха да стигнат до трите точки на стадиона в квартал “Овча Купел”. Освен попадението Левски на два пъти удари гредата над Светослав Вуцов, а и стражът се намеси добре на няколко пъти. Ситуациите пред Николай Михайлов бяха значително по-безопасни и вратарят на "сините" нямаше кой знае колко проблеми.

33 Славия - Левски

Първата опасност дойде още преди да е изминала и една минута от срещата. Центриране на Драган Михайлович намери Здравко Димитров на чиста позиция, но ударът му с левия крак не намери рамката на вратата.

Последваха равностойни минути, като борбата бе предимно в средата на терена. Единственото по-интересно положение бе един силен далечен удар на Андриан Краев, който бе избит от Светослав Вуцов.

Славия отговори с два диагонални удара на Ерол Дост и Емил Стоев, които обаче минаха покрай гредата на Николай Михайлов.

До края на полувремето така и не паднаха попадения и двата тима се оттеглиха при нулево равенство на почивка.

В началото на втората част се стигна до спорна ситуация, при която първо главният съдия Ивайло Стоянов посочи бялата точка пред вратата на "белите", а след намесата на ВАР дузпата беше превърната в пряк свободен удар пред наказателното поле. Венцислав Керчев изрита връхлитащия Билал Бари и първоначално реферът назначи 11-метров наказателен удар в полза на Левски. Жълт картон пък получи наставникът на Славия Златомир Загорчич. След консултация с Георги Кабаков и Мартин Маргаритов, отговарящи за ВАР, Стоянов промени решението си. Телевизионните повторения обаче не убедиха в правотата на съдийската бригада.

Георги Миланов опита мерника си, стреляйки над стената, но Светослав Вуцов отговори с две последователни чудесни намеси.

В 61-ата минута положението на "белите" се влошиха, след като Ерол Дост беше изгонен от игра за втори жълт картон.

Малко по-късно Билал Бари можеше да разпечата вратата на Славия, след като бе оставен непокрит в наказателното поле, но ударът му с глава бе право във вратаря Вуцов, който показа рефлекс и изби.

В 81-ата минута обаче нападателят не сбърка. Радослав Цонев центрира отлично на задната греда, където Бари бе непокрит и този път бе точен - 1:0 в полза на Левски.

Малко преди последния съдийски сигнал гостите можеха да стигнат и до второ попадение, след като Миланов отправи далечен удар, но Вуцов успя да отклони топката в гредата и така голът се размина. Това обаче не промени нищо в крайното развитие на срещата и Левски се поздрави със заслужена победа.

С успеха си днес Левски събра 17 точки в актива си и заема осмо място в класирането. “Сините” обаче вече са само на три точки от първата шестица. Славия от своя страна остава на четвърта позиция с 23 точки.

СЛАВИЯ 0:1 ЛЕВСКИ