Рекорден гол ознаменува не толкова спокоен, но важен успех на Байерн

Байерн (Мюнхен) постигна победа с 2:0 над един от преследващите си в първенството - Фрайбург в мач от 11-ия кръг на Бундеслигата. Двете попадения бяха дело на Леон Горетцка в 30-ата минута и Роберт Левандовски в 75-ата. Второто попадение бе и под номер 100 в календарната година на сметката на домакините. С този резултат бе прекъсната серията от 10 поредни срещи в първенството без загуба за гостите.

Баварците започнаха активно срещата и можеха да поведат още в 4-ата минута, но удар на Никлас Зюле бе спасен от вратаря на гостите. Футболистите на кристиан Щрайх достигнаха до най-добрата си възможност в 13-ата минута, когато лошо отбита топка с глава от Кимих в средата на терена изведе Хьолер на добра позиция срещу Нойер, но изстрелът му премина встрани от вратата.

В 21-ата минута Льорой Сане се озова на добра позиция в наказателното поле и стреля, но вратарят Марк Флекен спаси. Домакините откриха резултата в 30-ата минута, когато отлична комбинация с едно докосване между няколко играчи в крайна сметка изведе Горетска сам срещу вратаря и той не сгреши за 1:0. Минута по-късно добра възможност за второ попадение бе пропусната от Левандовски. До края на първата част още на няколко пъти баварците имаха добри възможности, но така и не се възползваха от тях.

Футболистите на Байерн започнаха активно и втората част в търсене на ново попадение, което направи мача им по-спокоен. Те удариха греда в 56-ата минута чрез Сане, а “бразилците от Брайсгау” отговориха с добър изстрел на Ву-Йонг Джеонг. Нова добра възможност за играчите дойде в 70-ата минута, когато хубав удар на Серж Гнабри бе спасен от Флекен.

Второто попадение за баварците дойде в 75-ата минута, когато Алфонсо Дейвис проби добре и нахлу в наказателното поле, подаде към Сане, а той с едно докосване пък отклони към Левандовски. Полякът нямаше как да сгреши от около метър пред голлинията. Това бе и рекордно попадение номер 100 в календарната година на сметката на домакините.

Играчите на Кристиан Щрайх бяха близо до почетно попадение в 88-ата минута, но Нойер спаси хубав изстрел на Матиас Хьолер. Байерн отбеляза много красиво попадение чрез Корентен Толисо в добавеното време, когато французинът прехвърли стража на гостите от 30 метра, но то бе отменено поради засада. В ответната атака играчите на Фрайбург върнаха едно попадение, след като пас към пас към Яник Хаберер пое топката пред наказателното поле, успя да се обърне покрай Нианзу Куаси и простреля Нойер за 2:1.

С тази победа баварците събраха 28 точки след 11 мача в Бундеслигата и се откъсна на шест пред третия Фрайбург, който пък е с 22 точки.