Равенство в Кипър прати Базел на 1/16-финалите в ЛК

Базел стана един от първите отбори, които си осигуриха място на 1/16-финалите в Лигата на конференциите. Швейцарците стигнаха до равенство 1:1 в гостуването си на Омония (Никозия) от 4-ия кръг в група "Н". Това обаче бе напълно достатъчно на тима да си осигури място в следващата фаза на надпреварата.

Омония поведе в резултата в началото на първото полувреме. В 16-ата минута Андроникос Какулис прати топката в мрежата на Хайнц Линднер.

През втората част обаче Базел се активизира и се добра до изравняването в 57-ата минута чрез Лиъм Милър.

Така Базел събра актив от 8 точки и заема 2-ото място в групата след Карабах, който е с 10 и също си осигури класиране напред. Швейцарците имат 6 точки преднина пред третия Омония и по-добри показатели в преките мачове, така че няма как да бъдат изместени от тази позиция и вече са сигурен участник на 1/16-финала.