Късен гол донесе победата на Беласица в дебюта на Чезето

Беласица постигна труден успех с 1:0 като гост на дубъла на Септември (София) в мач от 15-ия кръг на Югозападната Трета лига. Това бе дебют на новия наставник на петричани Николай Николов - Чезето, който замени Саша Симонович начело на отбора преди няколко дни. Двата тима играха мача в Герман, а Валентин Костов вкара единственото попадение в 90-ата минута. Двубоят бе излъчен на живо по Sportal.bg и Sportal TV

Николай Николов - Чезето е новият старши треньор на Беласица

През първото полувреме Беласица бе отборът, който по-често поглеждаше към вратата на съперника, но така и не се стигна до нищо интересно. Възпитаниците на Николай Николов залагаха повече на центриранията, които обаче не им донесоха резултат.

В самия край на полувремето Септември поиска дузпа за игра с ръка на защитник на Беласица в наказателното поле, но съдията остана безмълвен.

През втората част Бела отново създаваше повече напрежение в противниковото поле, но така и не се стигна до нещо кой знае колко интересно. В 57-ата минута дойде и първият точен удар, когато Попов стреля от близка дистанция, но вратарят спаси.

Гол все пак падна в самия край на мача. Тогава след центриране от пряк свободен удар Валентин Костов надскочи всички и успя с глава да насочи топката във вратата на Септември.

С тази победа Беласица събира в актива си 32 точки и се изравнява с втория Кюстендил. Септември от своя страна остава 14-ти със 17 пункта.

СЕПТЕМВРИ II 0:1 БЕЛАСИЦА
0:1 Валентин Костов (90)

Стартови състави:

Септември: 12. Ивайло Илиев, 19. Георги Доканин, 2. Божидар Пиралков, 3. Мирослав Делков, 26. Георги Иванов, 20. Теодор Белнейски, 10. Иван Аврамов, 6. Мартин Филипов, 22. Слав Петков, 8. Кристиян Иванов, 9. Мартин Тодоров;

Беласица: 1. Кирил Георгиев, 11. Атанас Чепилов, 22. Валентин Костов, 5. Мартин Русков, 7. Аспарух Шамкалов, 19. Иван Марчев, 6. Симеон Бояджиев, 17. Кирил Киров, 8. Живко Димитров, 14. Йордан Тодоров, 9. Патрик Попов;