Виляреал даде сериозна заявка за място на осминафиналите

Виляреал победи с 2:0 гостуващия Йънг Бойс и излезе на второ място в група "F" на Шампионската лига, с равен брой точки с Манчестър Юнайтед - 7. През първото полувреме се разписа Етиен Капу, а след почивката Арно Данжума успокои домакините с втори гол. Йънг Бойс също създаде немалко положения, но не използва нито едно от тях и отана на последната позиция в групата с 3 точки.

В последните дни новините около Виляреал бяха свързани с бъдещето на старши треньора Унай Емери, който се очаква съвсем скоро да застане начело на Нюкасъл. Испанският тим продължава да се представя крайно неубедително в първенството и през уикенда записа нов разочароващ резултат - 0:2 в регионалното дерби с Валенсия. В ШЛ пък единствената победа в първите три кръга беше постигната при гостуването в Берн и сега очакванията бяха за нови три точки.

Нюкасъл назначава Емери още преди уикенда

Емери отново не можеше да разчита на Жерард Морено и Хуан Фойт заради контузии, а Серж Орие няма картотека за Шампионската лига. Наставникът на “жълтата подводница” подреди своите в 4-3-3, като двойка централни защитници бяха Пау Торес и Раул Албиол. В предни позиции си партнираха Булае Диа, Йереми Пино и Арно Данжума, а сред резервите остана Пако Алкасер. В средата на терена започнаха Даниел Парехо, Етиен Капу и Франсис Коклен.

Йънг Бойс пристигна в Испания след поражение от Санкт Гален в швейцарското първенство, а няколко дни преди това отборът отпадна и от националната купа. Традицията също не беше на страната на гостите, които отстъпиха в три от предишните си 4 мача срещу испански съперници в евротурнирите.

Големият проблем за старши треньора Давид Вагнер в кадрово отношение беше отсъствието на вратаря Давид фон Балмос. Така, под рамката застана Гийом Февр. Седрик Цезигер, Фабиан Лустенбергер и Жан-Пиер Нсаме от доста време лекуват травми и отборът свикна да играе без тях. Срещу Виляреал в атака стартираха Никола Нгамалеу, капитанът Кристиан Фаснахт и Мешак Елия, който се разписа в първия мач между двата тима.

Първото опасно положение беше пред вратата на Виляреал, но Херонимо Рули майсторски изби силния удар на Венсан Сиеро. Домакините отговориха с хубава комбинация между Данжума и Коклен, но бившият халф на Арсенал не затрудни Февр. Въпреки че Виляреал беше по-активният отбор, контрите на Йънг Бойс носеха постоянна заплаха за Рули. В 25-ата минута Нгамалеу центрира отлично към Фаснахт, но той не уцели вратата.

Положенията се редуваха и пред двете врати, но гол падна в тази на швейцарците. В 36-ата минута домакините изпълниха корнер, и топката беше насочена към далечната греда, където Марио Гаспар я свали за Капу. Първият удар на французина бе блокиран, но при добавката Виляреал излезе напред в резултата.

В 49-ата минута Рули отрази опасен удар с глава на Фаснахт. В 55-ата гол на крилото на Йънг Бойс беше отменен заради засада. Малко по-късно стражът на Виляреал бе прехвърлен, но Раул Албиол притична и изби топката от самата голлиния.

Йънг Бойс продължи да атакува. В 67-ата минута Елия поиска дузпа, но съдията Сердар Гьозюбюк прецени, че Пау Торес е играл рамо в рамо с нападателя на швейцарците. Домакините отговориха с пропуск на резервата Мануел Тригерос, а после и Капу беше близо до втория си гол в мача.

В 87-ата минута Фаснахт намери по отличен начин Мамбимби, но той не уцели вратата. В ответната атака Капу комбинира с Данжума, който вкара за крайното 2:0.

В следващия кръг Виляреал ще гостува на Аталанта, а Йънг Бойс ще се изправи срещу Манчестър Юнайтед на "Олд Трафорд".