Дженгиз Юндер върна Марсилия към победите

Марсилия се завърна на победния път след като надви с 1:0 Клермон Фуут в гостуването си от 12-ия кръг на Лига 1. Преди този мач възпитаниците на Хорхе Сампаоли бяха в серия от три поредни равенства във всички турнири, но сега отново усетиха вкуса на победата. Героят на мача бе крилото Дженгиз Юндер, който отбеляза единствения гол в 25-ата минута.

Гостите стояха по-добре и в 16-ата минута Бамба Денг стреля опасно, но вратарят Артур Десмас спаси.

В 25-ата минута Матео Гендузи подаде за Дженгиз Юндер, който напредна отдясно и с диагонален удар успя да прати топката в мрежата за 0:1.

През втората част гостите можеха да решат всичко в своя полза с втори гол. Отново Юндер имаше добър шанс в 73-ата минута, но ударът му бе спасен, а след това Аркадиуш Милик натресе напречната греда.

Все пак Марсилия си тръгна с трите точки от това гостуване и с 22 точки в актива си се намира на 3-ото място в таблицата. Клермон пък запазва 15-ото си място с 13 спечелени точки.