Марсилия пропусна да накаже ПСЖ (видео)

Олимпик Марсилия и Пари Сен Жермен приключиха дербито помежду си от 11-ия кръг на френския шампионат при резултат 0:0. Срещата ще се запомни с два отменени гола - по един и за двата тима, както и с червения картон на мароканския бек на гостите от Париж Ашраф Хакими през втората част. Тимът на Хорхе Сампаоли не успя да се възползва от численото си предимство на терена и двата съперника взеха по една точка от този сблъсък.

Двата тима изиграха относително интересно първо полувреме, в което и пред двете врати имаше напрегнати моменти, но стражът на Марсилия Пау Лопес може би имаше малко повече работа от колегата си Кейлор Навас. В една от по-любопитните ситуации Пау Лопес направи спасяване след удар с глава на Лионел Меси.

През първото полувреме имаше по един отменен гол и за двата отбора. Първо, в 14-ата минута Неймар овладя топката и нахлу в наказателното поле на Марсилия, след което се получи нещо средно между удар и подаване на бразилеца. Сънародникът му Луан Перес по доста нелеп начин заби топката в собствената си врата и се получи автогол, но заради засада той бе анулиран след намесата на ВАР.

В 21-ата минута пък полският нападател Аркадиуш Милик засече по блестящ начин центриране отдясно и опъна мрежата зад Навас, но голът бе отменен след преглед на ситуацията с ВАР, отново поради засада.

В средата на първата част имаше за кратко прекъсване на играта заради напрежение на трибуните и хвърлени по играчи на гостите предмети, но мачът бързо бе подновен. В самия край на първата част пък наставникът на ПСЖ Маурисио Почетино извърши принудителна смяна, тъй като Марко Верати получи травма. Италианският халф бе сменен от Идриса Гей.

В началото на второто полувреме Ашраф Хакими блъсна Дженгиз Юндер, който падна в наказателното поле. Самото нарушение бе извън пеналтерията, но Хакими получи червен картон, като това се случи в 57-ата минута.

В 73-ата минута на терена нахлу фен и играта бе прекъсната, но за секунди.

Останали с човек повече на игрището, домакините бяха по-активният отбор през второто полувреме и опитаха какво ли не, за да прекършат съперника си, но зрителите на “Велодром” така и не видяха редовно попадение в дербито.

За ПСЖ това е първо равенство за сезона в Лига 1 и тимът на Почетино е с 28 точки на първата позиция в подреждането. Втори е Ланс с 21, а Марсилия е на четвърта позиция с 18 точки и мач по-малко.