Жиелински донесе нова победа на Наполи

Наполи постигна 10-а победа от 11 мача от началото на сезона в Серия А. Тимът на Лучано Спалети стигна до успех с 1:0 при гостуването си на Салернитана в мач с два червени картона. Пьотър Жиелински отбеляза единствения гол в мача в 61-ата минута. Халфът на домакините Григорис Кастанос бе изгонен в 68-ата минута, а Калуди Кулибали напусна терена в 76-ата.

Наполи е на върха на класирането с три точки аванс пред Милан, който играе по-късно днес. Салернитана е в зоната на изпадащите с актив от 7 точки.

Неаполитанците доминираха тотално през първото полувреме на дербито на Кампаня и редяха атака след атака, но не създадоха реални голови положения. Гостите бяха без контузения Виктор Осимен и Лоренцо Инсиние, така че трябваше Дрис Мертенс и Ървинг Лозано да създават проблеми на защитата на съперника, но те не бяха особено ефективни.

След почивката двубоят бе изпълнен с емоции и се превърна в истинско дерби. Салернитана имаше своите моменти в началото на втората част, но Наполи поведе в 61-ата минута. Удар с глава на Петаня срещна гредата, изстрел на влезлия секунди по-рано Елмас бе блокиран, но Жиелински успя да прати топката в мрежата.

Малко по-късно ситуацията на домакините се усложни, тъй като Кастанос получи червен картон. Съдията първо вдигна жълт, но след като разгледа ситуацията на монитор промени решението си. Драмата обаче не беше приключила. В 76-ата минута пробив на Франк Рибери бе спрян от Кулибали с нарушение. Бранителят на Наполи получи червен картон, а Салернитана получи фал на границата на наказателното поле. Рибери стреля точно, но ударът не бе силен и бе избит от застаналия на голлинията Джовани Ди Лоренцо.

До края домакините опитаха да изравнят със страхотната подкрепа на феновете, но не успяха. Оспина се намери решително при удар с глава на Страндберг, а гостите също пропуснаха една добра възможност.