Пет вихрени минути решиха Норич - Лийдс

Лийдс спечели с 2:1 гостуването си на Норич в мач от 10-ия кръг на Премиър лийг и със спечелените три точки успя да се измъкне от зоната на изпадащите. Всичко най-интересно в двубоя се разви в рамките на около пет минути през второто полувреме, когато паднаха трите попадения. Техни автори бяха Рафиня (56’) и Родриго (60’) за победителите и Андрю Омобамиделе (58’) за “канарчетата”.

Първото сериозно положение в срещата се предостави пред Дан Джеймс в 7-ата минута, но изстрелът на крилото бе изчистен от голлинията от бранител на домакините. До края на полувремето играчите на Даниел Фарке бяха по-активни, но така и не съумяха да достигнат до чисто голово положение. Лийдс се опитваше да играе малко по-прибрано от обикновено и да разчита на някои от бързите си футболисти да застрашават противниковата врата.

Гостите от Лийдс откриха резултата в 56-ата минута, когато Джеймс проби подаде добре вдясно, където Рафиня пое и след прекрасен дрибъл между няколко бранители на Норич в крайна сметка прати топката във вратата на Тим Крул за 1:0. “Канарчетата” обаче успяха да изравнят още с изпълнението на центъра, когато достигнаха до корнер, а след центрирането Андрю Омобамиделе прати топката зад Илан Мелие за 1:1.

Невероятните голови минути продължиха и Лийдс отново излезе напред в 60-ата минута, когато Калвин Филипс подаде към Родриго, а испанският нападател стреля от над 25 метра, но лоша намеса на Тим Крул позволи на кълбото да влезе в мрежата му за втори път.

С тази победа Лийдс се измъкна от зоната на изпадащите и вече е точно над чертата на 17-о място с 10 точки. Норич продължава да е на последното 20-о с едва 2.