Пламен Константинов и Локомотив (Новосибирск) развенчаха и “Дрийм тийм”-а на Зенит (Санкт Петербург)

Пламен Константинов и воденият от него отбор на Локомотив (Новосибирск) спечелиха още една категорична победа над фаворит в Суперлигата на Русия.

След като в 3-ия кръг Локомотив срази шампионът Динамо (Москва), с Цветан Соколов, с 3:0 в Новосибирск, сега дойде ред и на “Дрийм тийм”-а на Зенит (Санкт Петербург).

Бронзовите медалисти от 2021 година сразиха у дома звездната селекция на “питерци” с 3:0 (25:17, 32:30, 25:14) в мача от 5-ия кръг.

Възпитаниците на Пламен Константинов бяха изключително концентрирани в първата част и след силна игра я спечелиха с категоричното 25:17.

Момчетата на Туомас Самелвуо заиграха равностойно през втория гейм. Зенит стигна до геймбол при 30:29. домакините изравниха при 30:30. Егор Клюка атакува в аут и волейболистите от Новосибирск стигнаха до геймбол при 31:30. Единична блокада на Дмитрий Лизик срещу атака на Иван Яковлев донесе успеха на домакините във втората част с 32:30.

“Локомотивци” поведоха със 7:5 в началото на третата част. Игор Кобзар би сервис в аут и момчетата ан Пламен Константинов поведоха с 11:6. Павел Круглов замени титулярът Дражен Лубурич и веднага се прояви с успешна атака и единична блокада за 8:11. Ас на бившия разпределител на Монтана Константин Абаев даде преднина от 19:11 за домакините. В тима на Зенит се появи опитният разпределител Игор Колодинский, който замени национала Игор Кобзар, в опит да стабилизира играта на гостите. Две технична атаки на Сергей Савин по блокадата от зона 4 и атака на Павел Круглов направиха резултата 23:14. Ас на Дмитрий Лизик изведе Локомотив до мачбол при 24:14. Контраатака на Павел Круглов донесе успеха на Локомотив с 25:14 в третата част и в мача с 3:0 гейма.

Сергей Савин стана най-резултатен за Локомотив с 18 точки. Дражен Лубурич добави още 11 точки. Канадецът Джон Гордън Перрин се отличи с 9 точки.

Егор Клюка реализира 13 точки за Зенит. Тине Урнаут добави още 8 точки, а Фьодор Воронков записа 4 точки.

Така Локомотив записа 5-а поредна победа и с пълен актив от 15 точки е лидер във временното класиране.

Зенит допусна втора загуба от началото на сезона и има в актива си 8 точки.

В следващия 6-и кръг Локомотив е домакин на Белогорие (Белград) на 5 ноември, Зенит (Санкт Петербург) е гост на Кузбас (Кемерово) на 6 ноември.

ЛОКОМОТИВ (НОВОСИБИРСК) — ЗЕНИТ (САНКТ ПЕТЕРБУРГ) 3:0 (25:17, 32:29, 25:14)
ЛОКОМОТИВ: Константин Абаев 3, Дражен Лубурич 11, Сергей Савин 18, Джон Гордън Перин 9, Илияс Куркаев 7, Дмитирй Лизик 7 — Роман Мартинюк-либеро (Игор Тисевич, Семьон Кривитченко-либеро, Павел Круглов 5, Алексей Родичев)
Старши треньор: ПЛАМЕН КОНСТАНТИНОВ
Треньор: ПЕТЪР ШОПОВ
ЗЕНИТ: Игор Кобзар 1, Егор Клюка 3, Тине Урнаут 8, Фьодор Воронков 4, Иван Яковлев 3, Дмитрий Пашицкий 3 — Женя Гребенников-либеро (Игор Колодинский, Кирил Урсов, Максим Космин 1, Иван Педребинкин)
Старши треньор: ТУОМАС САМЕЛВУО
Треньор: АНДРЕЙ ТОЛОЧКО.

ПЪЛЕН ЗАПИС на мача ЛОКОМОТИВ - ЗЕНИТ 3:0 - ТУК!!!