Такъв гол не се вижда всеки ден! (видео)

Метц и Сент Етиен завършиха при резултат 1:1 в мача помежду си от 12-ия кръг на френската Лига 1. Домакините от Метц поведоха с 1:0 в резултата с гол на Фарид Булая в 9-ата минута, но отговорът на гостите дойде доста бързо. И то какъв отговор! В 16-ата минута Уахби Хазри сътвори един от головете на годината, не само във френския, а изобщо в световния футбол. Тунизиецът тръгна напред с топката от собственото наказателно поле и в един момент, все още в половината на тима си, реши да стреля, въпреки че разстоянието до противниковата врата бе огромно. Стражът на Метц Александре Укиджа обаче не очакваше такова развитие на нещата и не бе готов за шедьовъра на съперниковия футболист. Ударът на Хазри се оказа перфектен и вратарят бе прехвърлен, а топката се озова в мрежата.

Така Сент Етиен се спаси от поредно поражение в шампионата този сезон, но въпреки това един от най-големите отбори на Франция остава на унизителното за тима последно (20-о) място в класирането. Сент Етиен все още няма победа в първенството и е с едва 6 точки. Положението на Метц не е много по-завидно, но тимът все пак има една победа, като е 18-и със 7 точки.