Арсенал удари Лестър след много силни 20 минути и страхотни спасявания на Рамсдейл

Арсенал излезе на пето място във временното класиране на Премиър лийг, след като победи с 2:0 Лестър като гост в двубой от десетия кръг. Лондончани надиграха своя съперник само в първите 20 минути, в които поведоха с 2:0 след голове на Габриел (5') и Емил Смит Роу (18'). След това "лисиците" имаха сериозно превъзходство, но пет изключителни намеси на Аарън Рамсдейл отказаха домакините. Така Арсенал увеличи серията си без загуба на 10 поредни срещи във всички турнири.

Брендън Роджърс бе направил една промяна в сравнение с мача с Брентфорд. Люк Томас започна вместо контузения Рикардо Перейра, а Тимъти Кастан бе преместен на десния фланг на отбраната. Арсенал започна със същия състав от двубоя с Астън Вила.

Лондончани изиграха много силни първи 20-ина минути, в които тотално спечелиха средата на терена и пресираха много енергично "лисиците". Това превъзходство бе материализирано в два гола. Още в петата минута Арсенал поведе в резултата, след като Сака центрира от корнер ,a Габриел засече с глава, пращайки топката в далечния ъгъл. В 18-ата минута "топчиите" удвоиха аванса си. Сака проби отдясно, след което намери Лаказет в наказателното поле. Французинът не успя да нанесе удар, а опитът на Томас да изчисти стигна до Смит Роу, който от 11 метра простреля Шмайхел за 0:2.

След това Арсенал прие играта в своята половина и "лисиците" започнаха постепенно да атакуват по-опасно. В 29-ата минута Ихеаначо отправи чудесен изстрел от 25 метра, но Рамсдейл успя да спаси с дясната си ръка.

В 43-тата минута Арсенал оцеля като по чудо. Мадисън изпълни перфектно пряк свободен удар, но Рамсдейл отново направи блестящо спасяване, след което топката рикошира в напречната греда. Еванс опита добавка, но стражът на гостите отново отклони кълбото, което чукна и страничната греда, след което се "разходи" пред голлинията, но Партей изчисти.

Лестър започна много по-добре второто полувреме, но удари на Варди и Томас преминаха встрани от целта. Рамсдейл пък направи трето важно спасяване в 59-ата минута, когато изби удар отблизо на Луукман. Пет минути след това за четвърти път стражът на Арсенал бе блестящ, след като изпревари Барнс и спаси нова опасност.

След този натиск гостите успяха да поизнесат играта. В 70-ата минута и Шмайхел трябваше да се намесва, след като изби удар отблизо на Обамеянг. До края Рамсдейл направи още едно спасяване след удар на Барнс и така затвърди впечатлението, че изигра най-голяма роля за трите точки на "топчиите".

С този успех Арсенал се изкачи до петото място във временното класиране, докато Лестър е десети, макар и само с три точки по-малко от днешния си съперник.