Безидеен Ман Сити бе наказан от Кристъл Палас

Манчестър Сити допусна изненадваща, но заслужена загуба от Кристъл Палас, след като лондончани спечелиха с 2:0 на "Етихад". Вилфрид Заха откри резултата в шестата минута, а Конър Галахър отбеляза второто попадение в 88-ата минута. "Гражданите" играха цяло второ полувреме с човек по-малко, след като Аймерик Лапорт получи червен картон в добавеното време на първата част за нарушение срещу Заха.

Отборът на Пеп Гуардиола е трети в класирането, но вече изоставана пет точки от лидера Челси. Палас записа първа победа в последните си шест мача и се изкачи до 13-о място.

Кристъл Палас започна амбициозно мача, опитваше да пресира и да играе повече с топката, но и да разчита на едно от силните си оръжия - контраатаките. Това даде резултат в шестата минута, когато организираха отлична бърза атака. Галахър намери Заха, който не намери добре топката, но ударът се оказа успешен и кълбото се озова в мрежата.

"Гражданите" опитаха да реагират бързо и натиснаха, но срещнаха една добра организирана защита на съперника. В 20-ата минута те стигнаха до възможност да изравнят. След ъглов удар топката стигна до Жезус, който намери Родри. Испанецът стреля силно, но право във вратаря Гуаита.

Тимът на Гуардиола правеше опит след опит да пробие отбраната на Палас, но не намираше верните решения. Домакините не бяха достатъчно бързи при подаванията и не можеха да създадат голово положения. Те стигнаха до няколко ситуации с потенциал, но бранителите на лондончани се справяха.

В добавеното време на първата част ситуацията стана още по-сложна за Ман Сити. Заха получи топката и успя да се обърне покрай Лапорт, който го повали. Испанският национал бе последен в защитата и след разглеждане на ситуацията с ВАР получи червен картон. Развитието на двубоя изнерви играчите на Сити и се стигна до разправии. Първо Заха и Бернардо Силва си размениха реплики и побутвания. Жезус също се включи, а след сигнала за край на първото полувреме и Едерсон влезе в разправията, за което получи жълт картон.

Въпреки че играеше с 10 човека, Манчестър Сити доминираше след почивката. "Гражданите" владееха топката в големи периоди и натискаха. Те обаче оставяха някои пространства в защита. Удар с глава на Гуахи мина покрай вратата. В 59-ата минута Заха бе изведен сам срещу Едерсон и прати топката в мрежата, но бе в положение на засада. Секунди по-късно Жезус се възползва от центриране на Фоудън и се разписа, но гол отново нямаше. След разглеждане с ВАР бе отсъдена засада на Фоудън.

В 64-ата минута Кристъл Палас имаше отлична възможност да удвои аванса си. Аю би изведен и от прекрасна позиция стреля много неточно. Отговорът на домакините бе далечен изстрел на Кансело, който не затрудни Гуаита. Силите на Сити сякаш започнаха да се изчерпват, а гостите на няколко пъти успяха да организират опасни атаки.

Две минути преди края тимът на Патрик Виейра сложи точка на спора. Заха бе изведен отлично и се озова с топката в наказателното поле. Той се забави и изглеждаше, че е пропуснал шанса да стреля. Заха обаче намери съотборник, който подаве на Галахър, а халфът прати топката покрай Едерсон за 0:2.

МАН СИТИ - КРИСТЪЛ ПАЛАС 0:2
0:1 - Заха (6)
0:2 - Галахър (88)

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!