39-годишен нападател записа името си в историята на Ла Лига

Нападателят на Гранада Хорхе Молина записа името си в историята на испанския футбол. Той стана петият най-възрастен футболист в историята на Ла Лига, който отбелязва гол в испанския футболен елит. Молина спаси тима си от поражение с гол в 97-ата минута при домакинството на Гранада на Хетафе в среща от 11-ия кръг. Двубоят завърши 1:1, след като в 36-ата минута Енес Юнал бе дал аванс на гостите от Хетафе в резултата.

Молина, който се появи в игра в 57-ата минута, се присъединява към Донато, Сесар, Алфредо Ди Стефано и Хоакин Санчес. В момента на отбелязването на гола в четвъртък вечерта Молина е на 39 години и 189 дни.