Реал Мадрид разочарова, но поведе в Ла Лига

Реал Мадрид е новият лидер в Ла Лига, въпреки че стигна само до нулево равенство в домакинството си на Осасуна от 11-ия кръг. "Белите" изиграха слаб мач и не успяха да вземат преднина пред останалите тимове в челото на таблицата. Мадридчани събраха 21 точки, с колкото са още Севиля, Бетис и Реал Сосиедад.

Отборът на Карло Анчелоти беше в отлично настроение след триумфа в Ел Класико преди броени дни. Преди това "лос меренгес" взеха само точка от мачовете с Виляреал и Еспаньол, но сега имаха нов шанс да оглавят таблицата.

Осасуна отново доказа, че е сред отборите в най-добра форма в Испания. Хората на Ягоба Арасате бяха в серия от три поредни победи, преди през уикенда да завършат 1:1 с Гранада. Тимът от Памплона е на 6-о място и е допуснал само две поражения до момента. Впечатляващо е, че Осасуна спечели и 4-те си предишни гостувания от началото на сезона.

Реал играе много сполучливо срещу този съперник и победи във всяко от предходните си 12 домакинства, но днес срещна много трудности срещу стабилната защита пред Серхио Ерера. Осасуна изигра двубоя перфектно в тактическо отношение и заслужи точката.

Еден Азар отново беше резерва за Реал, а на десния фланг на защитата започна Даниел Карвахал вместо Лукас Васкес. Тримата в средата на терена бяха Каземиро, Тони Кроос и Едуардо Камавинга, а в атака стартираха капитанът Карим Бензема, Винисиус Жуниор и Марко Асенсио.

Заради контузии извън групата на кралския клуб останаха Гарет Бейл, Иско и Федерико Валверде. Лука Модрич пък получи почивка.

Есекиел Авила и Кике бяха двамата нападатели на Осасуна. В халфовата линия Арасате гласува доверие на Хави Мартинес, Лукас Торо и Джон Монкайола.

Хосе Анхел пропусна двубоя заради наказание, а Хуан Перес и Аридане още се възстановяват от травми.

Преди началото на двубоя Бензема получи наградата си за най-добър футболист в Ла Лига за октомври. Реал бързо овладя средата на терена, а гостите се прибраха в половината си. Първата добра атака на "белия балет" беше в 14-ата минута, когато Ферлан Менди центрира остро, но Унай Гарсия изпревари Бензема и изчисти. Малко по-късно защитникът на Осасуна получи жълт картон за нарушение срещу Винисиус. Бензема получи възможност да стреля от удобна позиция, но прати топката в аут.

В 22-ата минута минута Асенсио напредна и подаде на намиращия се вдясно Камавинга. Французинът потърси близкия ъгъл на вратата, но ударът му се оказа неточен. Дани карвахал също можеше да открие в полза на домакините, но от границата на наказателното поле шутира в аут.

Реал лесно преодоляваше средната зона, но присъствието на петима бранители помагаше на гостите да не оставят никакви свободни пространства в близост до вратата си. В 30-ата минута Едер Милитао се включи напред и опита изненадващ удар, но Серхио Ерера внимаваше. Секунди след това Винисиус стреля фалцово по диагонала, но топката мина на сантиметри от гредата.

Макар че рядко поглеждаха към вратата на Куртоа, гостите също имаха шанс да излязат напред в резултата. Пропусна го Кике след центриране от корнер, при което нападателят на Осасуна не очакваше топката да стигне до него и ударът му беше разочароващ.

В началото на второто полувреме Осасуна като по чудо не поведе. Авила проби отдясно и пусна топката успоредно на вратата, а Монкайола от няколко метра направи по-трудното и стреля в гредата. Това беше ясен сигнал, че гостите не смятат само да се бранят.

В следващите минути Реал акцентира върху атаки през Родриго, който се появи на мястото на Камавинга. Бразилецът всеки път демонстрираше скоростта си, но не успяваше да даде добро завършващо подаване. Бензема напомни за себе си с хубав финт в наказателното поле и мощен удар, след който топката "облиза" напречната греда.

В 66-ата минута Бензема още веднъж пропусна, този път след добро центриране на Менди. Анчелоти пусна едновременно на терена Марсело, Азар и Лукас Васкес, които трябваше да донесат повече острота в атаките на Реал.

Мадридчани притиснаха съперника, но не създаваха чисти положения. Далечен удар на Кроос мина встрани от вратата, а гостите все по-често бавеха времето. В 81-ата минута Каземиро видя, че Ерера е излязъл напред и опита да го прехвърли зад центъра, но не му достигна точност.

Малко преди края на редовното време Марсело беше изведен на добра позиция, но и той не уцели вратата. После пък Ерера реагира светкавично след неприятен рикошет от тялото на негов съотборник. В добавеното време Осасуна се справи с няколко поредни центрирания и си тръгна с точката.

В следващия кръг Реал Мадрид ще гостува на Елче, а Осасуна ще играе срещу Севиля на "Рамон Санчес Писхуан".