Виляреал измъкна точка в добавеното време при домакинството си на Кадис

Неубедителното представяне на Виляреал от началото на сезона продължава и играчите на Унай Емери завършиха след доста драма домакинството си от 11-ия кръг в Ла Лига наравно 3:3 срещу Кадис. С хеттрик за гостите се отличи Антони Лосано (14', 45', 52'), а за домакините точни бяха Пау Торес(43'), Булае Диа (80') и Арнаут Данжума дълбоко в добавеното време.

Футболистите на "жълтата подводница" пропуснаха две по-опасни положения в първите минути чрез Алфонсо Педраса и Арно Данжума. Конттратака в 14-ата минута за Кадис доведе до центриране на Алекс Фернандес, който намери Лосано в наказателното поле и той даде преднина на неговия тим за 0:1.

Футболистите на Виляреал възстановиха равенството чрез испанския национал Пау Торес, който засече добро центриране от корнер две минути преди края за 1:1. Тяхната радост обаче продължи по-малко от три минути и в допълнителното време на първата част играчите на Алваро Сервера отново излязоха напред след центриране от фал, което намери отново Лосано в малкото наказателно поле и той преодоля Серхио Асенхо за 1:2.

Домакините имаха претенции за дузпа две минути след началото на второто полувреме, но те не бяха уважени от съдията на двубоя. В 51-ата минута Данжума получи отличен пас между бранителите на гостите, но стражът Жеремиа Ледесма отрази удара му.

Две минути по-късно нещата се пренесоха отново в другото наказателно поле, където отново Лосано бе изведен със страхотно подаване и прокара топката в долния ъгъл на Асенхо за 1:3. Той можеше да запише и четвърто попадение на сметката си 20 минути преди края, но в този случай Асенхо се намеси добре и отрази.

Играчите на Виляреал все пак намалиха изоставането си 10 минути преди края чрез Булае Диа, който падайки успя да засече подаване на Серж Урие, за да се разпише за 2:3. Драмата стана пълна дълбоко в добавеното време и последната атака в срещата, когато страхотно индивидуално изпълнение на Арно Данжума се освободи от противниковите бранители и стреля прецизно в долния десен ъгъл, за да се разпише за 3:3 пред безпомощния поглед на вратаря Ледесма.

С тази точка Виляреал се изкачи до 12-ата позиция в класирането с 12 точки, а Кадис е 17-и с едва 8.