И Селта не пожали безпомощния Хетафе

Хетафе продължава да не може да се измъкне от последното място в класирането на Ла Лига. Поредната загуба беше регистрирана на собствения "Колисеум Алфонсо Перес" - 0:3 срещу Селта. Всички попадения паднаха през второто полувреме. Два пъти се разписа Санти Мина, а един гол добави Яго Аспас. От 62-ата минута домакините играха с човек по-малко заради червен картон на Джене.

Хетафе и Леванте са единствените два отбора без победа до момента. Тимът на Кике Санчес Флорес е отбелязал само 3 гола и с нищожния актив от 2 точки е на дъното в таблицата. Селта се съвзе след пораженията от Елче и Севиля, като се изкачи на 14-ата позиция, но не е далеч от опасната зона.

Преди почивката двубоят беше равностоен. В 6-ата минута Брайс Мендес изскочи на добра позиция, но Давид Сория спаси удара му. В 38-ата Нолито се озова очи в очи със стража на Хетафе и стреля прави в него. Хетафе също можеше да поведе, но ударът на Сандро Рамирес премина малко над гредата.

Селта пое контрола над мача през втората част. Сория се справи с шут на Аспас в 54-ата минута, но секунди по-късно гостите откриха резултата. Точен беше Санти Мина с глава. Ситуацията за Хетафе се влоши в 58-ата минута, когато Мендес изведе Яго Аспас и опитният нападател не сбърка.

Не след дълго Джене влезе грубо в краката на Санти Мина и получи директен червен картон. Защитникът стигна пръв до топката, но не се спря навреме и изрита противниковия играч. Реферът Хуан Мартинес прегледа ситуацията с ВАР и изгони Джене.

Всичко приключи в 73-ата минута с втория гол на Санти Мина. Бившият футболист на Валенсия получи пас от резервата Тиаго Галярдо и простреля Сория за крайното 3:0 в полза на галисийци.