Уест Хам не срещна големи трудности срещу "беззъб" Тотнъм

Уест Хам победи с минималното 1:0 Тотнъм в дербито на Лондон част от 9-ия кръг на Премиър лийг. Голмайсторът на “чуковете” Микаел Антонио стана автор на единственото попадение в срещата в 72-ата минута.

Тимът от южен Лондон започна много по-силно срещата и владееше изцяло инициативата от първата минута. “Чуковете” създадоха първото опасно положение в 8-ата минута, когато Джаред Боуен проби отдясно и центрира, а там Пабло Форналс стреля с акробатично изпълнение, но Лорис се намеси и спаси.

Гостите отговориха с добро положение пред Сон в 25-ата минута, когато кореецът бе изведен на добра позиция от Хари Кейн, но стреля право във вратаря на домакините. Въпреки своето превъзходство играчите на Дейвид Мойс така и не успяваха да намерят пътя към вратата. Именно това бе на път да направи пред другата врата Хари Кейн две минути преди края на редовното време на първата част, когато засече отлично едно центриране на Серхио Регилон отляво, но Фабиански отново се намеси великолепно и изби.

Тотнъм бяха близо до попадение и в началото на втората част, когато Лукас Моура подаде към Регилон, а той прати топката успоредно на голлинията, но Оливър Скип се размина с нея. В 59-ата минута се стигна до напрежение между двата отбора след нарушение на Кристиан Ромеро срещу Пабло Форналс, след което аржентинецът каза нещо на падналия играч на домакините.

Уест Хам октри резултата в 72-ата минута след отлично изпълнение на корнер от страна на Аарън Кресуел засечено безпощадно в мрежата от Микаел Антонио за 1:0. Нападателят на “чуковете” трябваше да бъде пазен от Хари Кейн, но той не се ориетира добре и му позволи да отбележи.

В минутите до края на срещата играчите на Нуно Еспирито Санто успяха да наложат известно териториално преимущество, но не успяваха да създават опасни положения. За сметка на това домакините осъществяваха много по-остри контраатаки и можеха да отбележат второ попадение, ако бяха по-съсредоточени.

С тази победа Уест Хам събра 17 точки и вече е част от топ 4. За Тотнъм записа 4-а загуба в 9 мача и е 6-и с 15 точки. В следващият кръг “шпорите” ще посрещнат Манчестър Юнайтед на своя стадион, а “чуковете” ще гостуват на Астън Вила.